Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan emlékezzek az álmaimra?...

Hogyan emlékezzek az álmaimra? Nem mindig emlékezek az álmaimra és igy nem tudok megtanulni tudatosan álmodni. Ha valaki sejt valamit akkor irja le. Meg az idő számit hogy mikor fekszem le Mert hajnali 3 kor szoktam.

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell emlékezned minden álmodra, mert az álmoknak nem ez a feladatuk. Kivétel az ún. "figyelmeztető álom" - de arra meg felébredsz és emlékezni fogsz.


Ha hajnali 3-kor fekszel, akkor remélem, hogy délelőtt 11-kor kelsz és közben háborítatlanul alszol. Ami elég nehéz... egyszer kérj meg valakit, hogy nézze végig.

2014. jan. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dorje1234 válasza:

Nem jól közelíted. Hogy tudatos álmaid legyenek - vagyis álom alatt észrevedd, hogy álmodsz, és átvehesd az irányítást - azt kell tenned, hogy folyamatosan, mondjuk óránként ellenőrizned kell a világot magad körül. Mindig. Ne kezd ezt azzal, hogy "most nem kell, mert most ébren vagyok". Olyanokkal, mint pl. furcsa dogokat keresel a környezetedben, amik álomra utalhatnak, vagy felidézed mi történt veled az elmúlt pár percben, és előtte 2-3 órára visszamenőleg. Ha semmi nem jut eszedbe, mintha mindig is ezt csináltad volna amit most, az álom-gyanús. De az is jó módszer, ha egy sarkadon teszel egy gyors 180 fokos fordlatot. Álom alatt ez olyan, mintha nem te, hanem a világ fordult volna el.

És még egy dolog: az álom megpróbálja majd visszavenni az irányítást. Ezt akkor tudja megtenni, ha elvonja a figyelmedet (túlságosan beleéled magad a történésekbe), vagy éppen azt álmodod, hogy felébredsz. (ez a kedvencem :-) )

És ha már kezdesz belejönni (több hétig is eltarthat, ne add fel!!!), akkor ne hagyj fel az "ellenőrzésekkel". Ez is nagyon fontos.

2014. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól írja.


Sokféle "reality check" lehetséges.

Post it módszer:


Amerre gyakran jársz, ragassz ki cetliket, rajta kérdésekkel. Mondjuk az legyen a kérdés, hogy éppen álmodsz-e... olyan helyekre tedd, mint például a fürdőszobai tükör, hűtőszekrény ajtaja, wc fala, stb...

Arra a kérdésre, hogy álmodsz-e, mindig igen legyen a válasz, próbáld meggyőzni magad, hogy álmodsz, aztán keress erre utaló jeleket, ha nem találsz, akkor ébren vagy. Lényeg, hogy csináld rendesen, ha csak egy igent odadobsz a kérdésre, akkor álmodban is az fog történni, de ha rendesen csinálod, akkor álmodban is megfigyeled a környezeted és biztos, hogy találsz jeleket arra, hogy álmodsz.

Az első tudatos álmomnál textúrahibákra lettem figyelmes, például a falak a sarokban nem érnek össze és kilátok a résen.

Nem muszály cetlizni, akár a telódat is beállíthatod, hogy időnként figyelmeztessen a valóságtesztre. Ezek azért kellenek, mert magadtól elfelejted, főleg az elején.

Ha már megy a dolog, akkor se hagyj fel a reality chek-el!

Pupilla fixáció:

Ha pár másodpercre egy fix pontra nézel álmodban, akkor felébredsz, ilyen pont pl az orrod hegye.

Az álombéli tevékenykedésnek vannak bizonyos korlátai, ezt majd észreveszed, ha már haladó szinten vagy, de ez még odébb van...

Ha kitartóan csinálod, akkor biztosan sikerül majd. Van akinek pár nap, van akinek hónapok is lehetnek.

2014. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira az idő számít, inkább csak nem szabad túl fáradtan lefeküdni, az ágyban pedig foglalkozz az alvás és tudatos álmodás gondolatával, esetleg azzal, hogy ott van a közeledben az álomnaplód. Az álomnapló írást is úgy kivitelezd, hogy minél kevesebbet mozogj előtte és közben. Tehát mondjuk a felkelés és asztalhoz ülés nem nyerő. Érdemes kísérletezni azzal, hogy nagyjából REM szakaszból próbáld magad felébreszteni például ennek a segítségével: [link]

Ezek után csak idő kérdése a dolog.

2014. jan. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek.És azt még megkérdezhetem hogy álmomba meddig tudom huzni az időt,majd ha menni fog?Ezt ugy értem hogy ott tudok lenni álom időben 1-2 hétig vagy többig is?

Nektek mennyi volt a max idő?

2014. jan. 30. 01:13
 6/6 anonim ***** válasza:

minek akarsz 2 hétig egy álomban leni?


egyébként álomban nem telik az idő...nincs is idő, nem öregszel

2014. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!