Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a sétáló és...

Mi a véleményetek a sétáló és ugráló szaporító sejtekről?

Figyelt kérdés

2013. szept. 16. 18:54
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Videó róla.

2013. szept. 16. 18:55
 2/6 anonim ***** válasza:

nem rossz:)

de mire gondolsz?

nem fake, igazinak tünik, és semmi lehetetlen nincs benne.

A spermák motorja szerintem azért izgalmasabb, mondhatni több szempontból is

30+F, szingli biofizkikus:-D

2013. szept. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Makoscsiga ***** válasza:

"Ám hogy egy zsurló spórája négy, polipkar-szerű "lábával" "járni és ugrani" tud, eddig ismeretlen volt az emberek előtt."

Nanebassz! Mi ezt növényszervezettan gyakorlaton 1o éve mikroszkóp alatt megfigyeltük. Az a négy kart minden különleges hókuszpókusz nélkül a levegő páratartalma képes mozgatni teljes mértékben passzív módon... most látom, pont ez van leírva a cikkben is. El nem tudom képzelni, hogy a bbc cikkében mi számít tudományos nóvumnak....


Megnéztem az eredeti közleményt, persze nem állítják, hogy ezt ők fedezték volna fel. SŐT, egy 19o9-es cikkre hivatkoznak amikor leírják a spóra viselkedését. Amit ők csináltak, hogy mikroszkópos felvételekkel kiértékelték a spóra és a kis lábacskák mozgását, és mindenféle fancy egyenletet illesztettek a mérési pontokra.

Itt a cikk, ha valakit érdekel: [link]

2013. szept. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 2 vagyok


ja, hát igen, a napilapokban megjelent tudományos híreknek azért nem kell a mellékmondatait is komolyan venni... (Azért azt hiszem egy Die Zeit vagy Economist szinvonalú lapnál ügyelnek a részletekre is)


A tudományban (is) fontos a 'showbiz', pl. minden kutató álma, hogy ilyen cikkecske megjelenjen róla, (lehetöleg otthon), ezt videókkal, stb. lehet valószínübbé tenni.

2013. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan így gondolom én is.
2013. szept. 17. 18:39
 6/6 Makoscsiga ***** válasza:
DE fontos, hogy amit leírtak az nem hülyeség, csak az újdonságértéke jóval kisebb, mint amit a cikk állít. btw, indexen is lehetett olyan magyar kutatásról olvasni, hogy magyar tudósok közel járnak a rák ellenszerének felfedezéséhez, közben, ismerve a témát... hát, nem egészen. khm..
2013. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!