Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az hogy Hitlernek...

Tényleg igaz az hogy Hitlernek volt Magyar a családjában, és ez által magyar vér is?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel osztrák volt, meg van a valószínűsége, de arról nem tudok, hogy mondjuk a dédnagyanyja, vagy az ükapja magyar lett volna
2009. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Én meg úgy hallottam, hogy az anyja volt félig zsidó, mivel a nagyszülei egy frankfurti zsidó családnál szolgáltak, és törvénytelen kapcsolatból született.


Mindenesetre a maga által terjesztett magas, izmos, szőke, kék szemű árja eszményképtől nagyon messze állt :-DDD

2009. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg zsidó származású volt és a történettudomány mai állása szerint valószínűleg tényleg házasságon kívül született.


Egy 20 éves történész hallgató

(Amúgy az első voltam)

2009. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem,hogy magyar vér is lett volna benne.
2009. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre a maga által terjesztett magas, izmos, szőke, kék szemű árja eszményképtől nagyon messze állt"


Bocsi előre is az offért, de Hitler soha egyetlen mondattal nem mondta hogy a szőke magas kékszeműek lennének az árják, a Mein Kampf egyetlen sora sem szól erről. Tudom, mert olvastam, úgyhogy bocsi, de ez hatásvadász propaganda, amikor azt mondják Hitlerről hogy így mondta meg úgy. Hülyeség, soha nem mondott ilyet.


Neked meg kedves 20 éves történész hallgató, egyetemista létedre tisztában lehetnél vele, hogy nincs olyan, hogy a "tudomány mai állása", főleg nem történeti vonatkozásban. Olyan van, hogy egy fajta nézet, meg egy más fajta nézet, de ex katedra senki nem jelentheti ki bizonyossággal, hogy Hitler származása milyen volt, hiányzó adatok nélkül. Az, hogy te így tudod, az azt tükrözi, hogy te milyen nézetet tanultál, nem pedig egyetemes és általános nézetet. Ellenpéldának pont Ormos Mária, a legnevesebb hazai történészek egyike egyáltalán nem tartja valószínűnek, hogy Hitler zsidó lett volna.

Feltehetően Hitler családjában volt zsidó, egy Matzecksberger nevű asszony, aki azonban oldalági rokonságban volt Hitlerrel, tehát nem volt közös a vérük (ez olyan, mint például a bátyád felesége a rokonod, de nem vérrokonod!).


Bocsi tényleg mindenkitől az offért, de ilyen dolgokat nem lehet kijelenteni ilyen egyöntetűen, biztosan.


Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak: nem tudok ilyenről, és szerintem nem is valószínű.


Egy szintén végzős történész hallgató

2009. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Jó, lehet hogy rosszul fogalmaztam.

Akkor úgy mondom, "a mai hivatalos álláspont szerint".

Így már jobb?

2009. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A történelem nem tudomány (mivel nincsenek neki modelljei, nincsenek eredményei, nincsenek megismételhető kísérletei), így a "tudomány mai állásáról" beszélni érdekes ilyen témában. A tudomány mai állása szerint például a fénysebesség határsebesség. A történelemben legfeljebb ilyen vagy olyan csoportok által vallott (nyílván nem teljesen hit alapon, de azért valamennyire igen) történelmi képről beszélhetünk.
2009. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Én azt mondtam, hogy a történettudomány mai állása szerint.

Történettudomány pedig létezik.

2009. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

(Előző vagyok)

Abban viszont igazad van, hogy nem jól fogalmaztam.

2009. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha már Jézus is magyar volt, akkor Hitler miért ne lett volna?:D
2009. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!