Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 4,62 átlag hetedik osztályban...

4,62 átlag hetedik osztályban szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hetedik osztályos vagyok, és már most nagyon parázok a felvételitől. Mindenképpen gimnáziumba szeretnék járni. Ugye a hetedik féléve is már beleszámít a felvételibe. Vagy is ezt mondják... Negyedik osztályig kitűnő voltam, aztán jött az ötödik... Ott 4,5 átlagú voltam. Hatodikban 4,3. A német volt az a tantárgy amiből mindig kitűnő voltam. Nos hát most hetedik félévben nem sikerült. 5 db négyesem lett és 8 db ötösöm. És a legfontosabb tantárgyakból lettem négyes. Fizika, kémia, magyar, matematika, német. A fizikáról annyit, hogy nem is értem a tanárt, hogy miért nem adta meg. Nagyon szorgalmas vagyok fizikából. Volt egy témazáró négyesem és egy kis négyesem. Ezek mellett volt 3 db ötösöm és egy témazáró 5-ös. Volt olyan, hogy az én dolgozatom csillagos ötös lett, és csak nekem lett ötös. Voltak plusz munkáim is.. De hát nem adta meg. Úgy érzem, hogy fizikából nem fog sikerülni az 5-ös.. Németből már 1 hét alatt össze szedtem 5 db ötöst..szóval azért nem aggódok. Matekból is mindig hoztam az erős négyes szintet. Magyar az meg már... Necces... De úgy érzem,hogy abból is meglesz a 4-es... Szóval a kémia még a nagy ellenségem... Ja még annyit, hogy történelemből vagyok a legjobb, 10 db ötösöm volt, csomó plusz munkám, jelentkezek. De nem adta meg a kitűnőt. Azt mondja, idézem: "Lehet, hogy csak ötöseid vannak, de nem vagy méltó a kitűnőre. Nem érdemled meg. Nem tudsz válaszolni a tavalyi és az előző anyagokból vett kérdésekre. Azt is tudni kéne". Kérdezett 3-at, Abból kettő tavalyi és egy előző anyagból volt. Hát nem értem ezt a tanárt. Na mindegy. Biológiából megkaptam a kitűnőt. De nem érzem, hogy megérdemeltem volna. Tudtam sok dolgozatnál előre a kérdéseket. Igaz, hogy megtanultam az anyagokat, de mégse... Nagyon rossz érzés. Sokan vannak még így, akik kitűnők lettek, de őket nem érdekli, hogy éppen, hogy lettek azok... Na lényeg az, hogy szerintetek a 4,6 (4,62) elég ahhoz hetedikben, hogy bejussak egy gimnáziumba? Ha németből javítok, és megtartom a többit, akkor 4,76... És ha még kémiából javítok (ami igazából menne, ha lenne erőm megtanulni 12 anyagot...év elején beteg voltam 2 hétig, és utána mikor vissza jöttek egymás után 3 órán engem feleltetett... Azzal a jelszóval, hogy attól, hogy beteg voltál tudnod kéne az anyagot.. Én az első órán nem tudtam semmit..A második órán megtanultam az előző óra anyagát azt kiválóan tudtam, de csak 4-est adott, mert csak 2 anyagot tudok... A 3. órára megtanultam 1 nap alatt 9 anyagot. 5-re feleltem. Nagyon komoly volt.. Délután 2-től este 10-ig tanultam. És reggel még 5:50-től 7:20-ig...) A LÉNYEG, A FŐ KÉRDÉSEM SZÓVAL, HOGY 4,6-4,7 ELÉG, HOGY BETUDJAK JUTNI A GIMNÁZIUMBA? Köszönöm mindenki válaszát. (Bocsánat ha vannak fogalmazási hibák, mentségemre szóljon, hogy nagyon náthás vagyok :-) ) Köszönöm mindenkinek aki segít, és bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredett.

2014. febr. 5. 14:42
1 2
 11/13 DR. ZIRR-ZURR válasza:
32%

Magyarból hányas voltál??Nincs olyan,hogy DE VISZONT !

Vagy DE vagy Viszont!!!

2014. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsót hadd világosítsam fel: Nem is olyan régen elfogadták így, mint helyes alakot. Nevetséges, tudom, de már így is helyes.
2014. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én félévkor és évvégén is 4,9 (4,88) voltam. Egyébként tutira felvesznek gimibe van olyan hely ahol akár 3,0-tól is felvesznek. De van olyan is ahol 4,5 fölött csak. A lényeg a z, hogy ne ronts.
2016. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!