Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondanátok pár infót a germani...

Mondanátok pár infót a germanisztika szakról?

Figyelt kérdés
Van már diplomám, gyógyszerész vagyok. Szeretnék német nyelvterületen dolgozni. Régebben jártam nyelviskolába, és nem tudom ki hogy van vele, de olyan gagyi nyelvsulik vannak, legalábbis amikben én voltam.. Arra gondoltam beíratkozom germanisztikára, az 3 év után elvileg felsőfokra fejleszti az embert. Ès azért ott jobban rákényszerítenek a tanulásra. Van ez a szak levelezőn? Mennyi a tandíj? Valami gyengébb színvonalú képés is elég lenne nekem már így munka mellett... Hol nem követelnek annyit? Vagy ha felsőfokon akarok tudni, erőltessem mégis a nyelsulikat?

2014. febr. 11. 02:25
 1/3 anonim válasza:
Sajna, már eleve felsőfokon kell beszélned ahhoz, hogy felvételt nyerj egy germanisztika szakra, ugyanis felvételi követelmény az emelt érettségi németből. A germanisztika nem egy német nyelvtanfolyam, nem tanítanak meg németül beszélni, hanem a már eleve majdnem anyanyelvi szinten németül beszélő és értő emberek lehetősége, hogy egyetemi(főiskolai) szinten tudják a német kultúrát elsajátítani. Ha ez így okés, csak akkor jelentkezz. Mivel már van diplomád, számítanod kell arra, hogy önköltséges tagozatra jelentkezhetsz csak, ez nem kevés anyagi leterheltséggel jár. Egyébként bővebben: www.felvi.hu
2014. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mely nyelvsuli(k)ba

jártál ?

2018. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyelvsuli igen
2018. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!