Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire számít a diplomai...

Mennyire számít a diplomai végzettség helye ha tolmács szeretnék lenni? Tudást mérnek vagy diploma helye?

Figyelt kérdés

Pázmányra szeretnék menni de az Eltét színvonalasabbnak mondják.Ez igaz?Nézik a tolmácsoknál, hogy hol diplomázott vagy a tudás számít?

És ha német orosz tolmács szeretnék lenni, jelentkezem germanisztikára és ott felvehetem az oroszt teljesen kezdőként mellékszaknak?



2013. febr. 20. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkahelyre mész. Többnyire a tudást mérik, kapsz egy tesztfeladatot. A te döntésed, melyik egyetemre mész, ha ilyen általánosan innen fogadsz el tanácsot, akár el se kezdd.
2013. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Munkaügyben nem tudok segíteni, de a többire tudok válaszolni :) Nálunk úgy van, hogy germanisztika alapszakon belül választhatsz német fordító-tolmács specializációt, majd továbbmehetsz még 2 évet. Vagy felvehetsz minorszakként egy másik nyelvet, akkor itt viszont muszáj tanárit választanod. Én Nyme-s vagyok, ok, tudom hogy nem elit, meg stb, de nálunk így működik. Én most állok szakirányválasztás előtt, de sztem azt fogom csinálni, hogy megyek tanárira, így fel tudom venni az oroszt (ahová itt nem elvárás, hogy perfektül tudd, ráadásul most már lassan egy éve tanulom úgyhogy nem teljesen kezdőként kerülök be) és ha tudok, akkor még tolmácsolok.

Egyébként én is tolmács szerettem volna lenni, de rájöttem hogy nem annyira nekem való :) (a nyelvtant nagyon komolyan veszik, és tolmácsnak azt nagyon-nagyon jól kell tudnia szóban is - amire én nem vagyok alkalmas. Megtanulom, használom, de szóban nem vagyok olyan erős) Ráadásul vedd figyelembe, hogy elég kevés ember van, akit csakis tolmácsként foglalkoztatnak. Általában az mellékállásként van. Egyébként inkább azt mondanám hogy tudás számít, mert minden munkahelyre úgy nézik az embereket, hogy átmegy-e a rostán. A diploma csak egy dolog.

Remélem segítettem valamennyit :)

2013. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Most sok egyetemen indul 2013tól a tolmács fordító mesterképzés, de például a Debreceni Egyetemen inkább a fordítón lesz a hangsúly. Ennél úgy van, hogy felveszed a németet főszaknak, aztán az oroszt minornak és mesteren is ugyanígy lesz a két nyelv aránya, az orosz csak második lesz. De ha gondolod vedd fel főszakként az oroszt. Nem kell hozzá se érettségi, se nyelvvizsga.

Azért a mesternek nézz még utána az adott egyetemen, amerre mész, mert a nyelvek változhatnak.

Egyébként fordítónak és tolmácsnak is simán elmehetsz egy céghez alapképzéssel is, ha megvan a tudásod hozzá.

2013. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!