Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok mondani jó puskákat?

Tudtok mondani jó puskákat?

Figyelt kérdés
Az lenne a bajom hogy 12 szabályból legalább 5-6 kéne amit le birok puskázni ezt hova írjam fel hogy tanár ne lássa az a baj hogy 1 pad ba ülök...

#puska #az órán
2014. febr. 20. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Jó puskák: Remington, Beretta, Wincester, Sauer, Blaser.


A szabályt pedig nem lepuskázni kell, hanem megtanulni.

Az meg tök jó, hogy egy padban ülsz; örülj neki, hogy nem vagy olyan kövér, hogy csak két padban férnél el. :)

2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most már azóta meg tanultam pár szabályt és az 1 úgy értettem hogy első padba ülök de mind1
2014. febr. 20. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor hajrá, vágd be még a többi szabályt is. :)

Egy kis segítség hozzá: Mindig hangosan olvasd fel magadnak, úgy gyorsabban, könnyebben "megragad", mivel eggyel több érzékszervet vonsz be a tanulásba. (Ez verstanulásra is érvényes, ill. bármilyen szövegtanulásra.)


További segítség: Ha azt akarod írni, hogy "első", akkor az 1 után pontot kell tenni; a pont jelenti a sorszámot. (A többi számnál is: 2., 3., stb.)


És még egy: Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírandók, pl. "megtanultam".

Plusz a vesszőkre is ügyelhetnél, nem olyan borzasztó nehéz megtanulni a használatukat.


Szóval csak igényesen, ügyesen, és majd meglátod, mennyivel jobb érzés okosnak lenni, mint butának. (Az egész órai paráról nem is beszélve, hogy ne bukj le. :)


Ha még tudok segíteni valamiben, szólj nyugodtan. :)

Sok sikert. :)

2014. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia Berta!

Valszaid mindig megmosolyogtatnak. Olyan vagy mint egy vérbeli nyelvtan tanár. Reszkessen az, aki nem ír helyesen!

(uh remélem itt nincs hiba)

További szép napot!

2014. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ááá... 9 hiba. Ebből 2 valószínűleg csak rossz megszokás a chat miatt. De még akkor is marad 7... :(((

Ez olyan undok érzés, amikor nem lehet valakit rendesen leoltani, mert amúgy meg kedves... :D

(Jellemzően csak a bunkókat szoktam.)


"Félmegoldás": Nézd meg legalább a vesszőhasználat szabályait, az a kérdezőnek sem árt:

[link]


;)

2014. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4;)

9 hiba?! Akkor én is megbuktam nyelvtanból nemcsak a kérdező.

Hát igen anno 20 éve se nagyon ment a helyesírás a suliba.

2014. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól még mostanában már mehet, gyakorlás és odafigyelés kérdése. :)

Tulajdonképpen tényleg csak a vesszőhasználatot kellene bevágnod.

Az említett rossz megszokás a kisbetűs mondatkezdés és a mondatvégi írásjel hiánya volt; ezen kívül két elgépelés (válaszaid helyett valszaid), csak azt elfelejtettem levonni.

Szóval: vesszők, vesszők, vesszők. Tagmondatok határán, megszólításnál (Szia, 91-es!) és még néhány esetben, lásd a fenti linket. :)


[link]

:)

2014. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babuci222 ***** válasza:
A "puska" legjobb helye leányoknál a bugyigó.Abba nem hiszem, hogy a tanár úr matatni kezdene benne. Az szexuális zaklatásnak számítana. Ettől a gyanútól óvakodik minden tanár, csak éppen egy vénleány tanárnőt ne szúrjál ki, mert akkor "csütörtököt" mondhat a puska.
2014. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez mekkora marhaság már... "Gratulálok". :D

Biztos nem tűnik fel a tanárnak, ha valaki folyamatosan a bugyijában nyúlkál dogaírás közben, ugye? :P

Ész, hová mész?...

2014. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!