Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az agrármérnök...

Mi a különbség az agrármérnök és a mezőgazdasági mérnök között?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl sok különbség nincs.Annyi esetleg,hogy az agrármérnök,főként a növényekkel foglalkozik,a mezőgazdasági,pedig állatokkal is.
2014. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
Ahogy utána olvasgattam hirtelen, sztem ugyanaz...
2014. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majdnem ahogy az első írta, csak fordítva.

Az agrármérnök egy összefoglaló név, a mg-i mérnök is agronómus, tehát agrármérnök.

Az agrárium része az állattenyésztés és a kertészet is, viszont a mg. mérnökök inkább a szántóföldi növénytermesztéssel foglalkoznak.

2014. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor valamelyikünk benézte,anyám agrármérnök és a megyei kamara elnökhelyettese,apám mezőgazdasági mérnök és állatokkal is foglalkozik!
2014. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg agrármérnök vagyok, tehát nem hasamra ütöttem.

Az hogy valaki miben dolgozik, nem kell hogy egyezzen a szakmájával. Én sem állattenyésztő vagyok, mégis dolgozhatnék állattartó telepen agrármérnökként. A korábbi hozzászólásomban azt írtam hogy az adott szakosodás milyen területekre összpontosít, az utána hol tudsz/akarsz elhelyezkedni már egy másik X az egyenletben.

2014. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem!Tehát a rangok:Kertészmérnök,agrármérnök,mezőgazdasági mérnök.Így jó?Építőipar:Segédmunkás,kőműves,technikus,építőmérnök,építészmérnök.Jó a gondolatmenetem?:)
2014. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek rangok, csak szakok amik különböző mérnököket képeznek.

Ha hasonlítani akarod, akkor gépészmérnök, villamosmérnök, stb... Ugyanígy van a kertészmérnök, mezőgazdasági mérnök, stb...

Az építőiparban az építészmérnök és az építőmérnök is külön szak. Az építész az épületek építésével, kinézetével foglalkozik, míg az építőmérnök az infrastruktúra (víz-gázhálózatok) építésével és a statikával.

2014. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úristen! Na akkor tisztázzuk. Mezőgazdasági mérnök (közkeletűen MGM) ma Bsc. szintű diplomát jelent (alapképzés). Az Agrármérnök viszont egyetemi (ma Msc.) diplomával rendelkezik. Régen nem tudom hogyan volt, de ma ez van. Egyébként a képzés szinte ugyanaz, az agrármérnökök kicsit szélesebb látókört kapnak a képzés alatt és inkább a szervezésre mennek rá. Mind a két diploma szántóföldi növénytermesztési ÉS állattenyésztési ismereteket ad, de van némi kertészet is benne. Egyébként ha rangra kérdezed, akkor az Agrármérnök magasabb fokozatot ad (ez nem zárja ki, hogy egy mgm-s többet tudjon a szakmáról).
2014. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!