Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A deltoid hosszabb átlója...

A deltoid hosszabb átlója felezi a rövidebbet! Ahol ez az állítás megjelenik hamis volt rá a válasz. Miért?

Figyelt kérdés
Az egyik helyen ahol ez megjelent az volt a válasz rá, hogy hamis, a másik helyen pedig az hogy lehet, hogy igaz, de nem biztos. Mi ennek a magyarázata? Mert én nem találtam rá ellenpéldát : ( Köszönöm előre is a segítséget!
2014. márc. 3. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a konkáv deltoidra gondolt a feladat, mert ott ugye nem érintkeznek az átlók.

Másra én sem tudok gondolni.

2014. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Húzz egy hosszabb vonalat, és felezd el! Hosszabbítsd meg a jelet a két oldalon úgy, hogy különböző hosszúak legyenek, és rövidebbek legyenek a hosszú szakasz felénél! Végül kösd össze a végpontokat! Egy ellenpéldát kaptál az állításra.
2014. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 felvetés teljesen világos, és szép példa!


Egy kis kiegészítő még hozzá, hogy ilyenkor is igaz, hogy az egyik átlóra fektetett egyenes a másik átlót (ami az azonos nagyságú szögeket köti össze) felezi. Ugyan maguk az átlók nem is metszik egymást.


Úgyhogy mindkettő állítás megállja a helyét bizonyos kikötésekkel. :)

2014. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Már miért ne felezhetné épp a rövidebb a hosszabbat?

És egyáltalán, ki mondta, hogy a deltoidnak a szimmetriatengelye a hosszabb átló? Vagy az, vagy nem.

[link]

2014. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!