Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » MATEK! Segitenetek?

MATEK! Segitenetek?

Figyelt kérdés

Ezt a feladatot nem ertem es nem tudom megoldani, marpedig nagyon fontos lenne.. Megoldana nekem valaki, aki erti?


a) E= ureshalmaz P(E)=? P(P(E))=?

b) E= {1} P(E)=? P(P(E))=?


Elore is koszonom a faradtsagot!



2014. márc. 3. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az a P(E) nalad? Hatvanyhalmaz? Az a) akkor { {} } illetve { {}, { {} } }


Ha E={1} akkor a Peano axiomak szokasos halmazelmeleti modellje szerint, 1 = { 0 } = { {} } vagyis { 0 } ezt mar lattuk eggyel feljebb, tehat P(E) { {}, { {} } } vagyis {0, 1} P(P(E)) ugye akkor { {}, { {} } , { {}, { {} } } } vagyis { 0, 1, 2 } .

2014. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hrm, nem magyaraztam el. Szoval a hatvanyhalmaz az az osszes reszhalmazbol allo halmaz (es arra axioma van hogy ez letezik). Az ures halmaznak nincs egyetlen valodi reszhalmaza sem tehat a hatvanyhalmaz az a halmaz aminek az egyetlen eleme az ures halmaz: { {} }. Ennek mar van egy valodi reszhalmaza: az ures halmaz, tehat a hatvanyhalmazanak az elemei a {} es a { {} } , halmaz jelolessel { {} , { {} } }. A feladat masodik fele ad ertelmet ennek ahol a Neuman Janos altal kitalalt Peano elmelet halmazelmeleti modelljet vesszuk, es az pont ilyenekbol all.
2014. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Harom a magyar igazsag: [link] itt van a hatvanyhalmaz axioma, hadd ne masoljam be :)
2014. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2014. márc. 5. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!