Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki megoldan...

Segítene nekem valaki megoldani egy Fizika munkafüzetet? (3 oldal)

Figyelt kérdés
Beteg voltam. Ma kaptam meg a leckét holnap lesz Fizika,és nagyon le vagyok maradva. A tanár nem fogad el kifogást, én meg az ágyba feküdtem majdnem 2 hétig. Ha valakinek elküldöm privát beszkennelve segítene kitölteni?

2014. márc. 4. 13:54
 1/10 Tengor ***** válasza:
68%
Ettől nem leszel kevésbé lemaradva. Elkérheted valamelyik osztálytársadtól is, de ettől még le leszel maradva. Szólj a szüleidnek, hogy hassanak oda a tanárnak, hogy segítsen pótolni az anyagot. Esetleg kérd meg egy osztálytársad, hogy magyarázza el, amit tanultak.!
2014. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam... Senki nem segít :( Amit magamtól kitöltöttem az kész többihez neki sem tudok állni. Hiába tanulom meg a kiszámítása nagyon bonyolult nem beszélve a levezetésről
2014. márc. 4. 14:04
 3/10 Tengor ***** válasza:
Tedd fel ide a szkennelt oldalakat. Ha nagyon unom magam még lehet én is ránézek, de biztos más is segíteni fog.
2014. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kepfeltoltes.hu/view/140304/fizika_munkaf_zet_www.kepfeltoltes.hu_.png
2014. márc. 4. 15:19
 5/10 Tengor ***** válasza:

Poharas:

A nyomás mindkét edény alján azonos. A hidrosztatikai nyomás képletében sehol nem jelenik meg a tartóedény alakja. A nyomás csak a folyadék sűrűségétől (egyezik, mert mindkettőben víz ven), a folyadékoszlop magasságától (egyezik, mert írja, hogy azonos a magasság) és a gravitáció gyorsulástól függ (közel vannak egymáshoz helyileg a pohatak a gyorsulásai kközötti különbség elhanyagolható)

Alatta:

a.) 0,5 m^3 vizet szorít ki a tömb

b.) 5000 N (10000 N * 0,5 m^3)

c.) 5000 N ("minden vizbe mártott test a súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított víz súlya" lásd: Vizipók csodapók utolsó részek egyike

d.) 8500 N. Lefelé hat 13500N, felfelé az 5000N. A kettő különbségével kell tartni, hogy ne merüljön az erény aljára.

Alatta:

a.) Felszínen lebeg, 90% a víz alatt, 10% a víz felett,mert a víz sűrűbb, mint a jég. Lassan olvadni kezd :)

b.) Lebeg, de nem látszik semmi a jégből, mert azonos a sűrűségük

c.) Teljesen elmerül, mert a benzin sűrűsége kisebb a lyégnél.


Alatta:

a.) Igaz.

b.) Hamis. A sós víz sűrűbb, nagyobb a felhajtó ereje, ezért jobban kiemeli a hajót. Lásd: fürdés a Balatonban, és fürdés a Holt tengerben

c.) Hamis. Ugyan annyi felhajtó erő hat a labdára. Amikor a víz alatt van, akkor hat rá egy nagyobb lefelé mutató erő, amit a kezünk fejt ki, míg a felszíni úszáskor ez az erő nem jelentkezik.

2014. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tengor ***** válasza:

Második oszlop:

Balatoni hajós:

a.) A hajó súlya 2 M(illió) N. Mivel úszik a felhajtóerőnek és a súlyának egyeznie kell. (ez még homályos, majd valaki kijavít)

b.) 2 M N a felhajtóerő, akkor a kiszorított víz súlya is ennyi. Azaz 200000 kg. A képletek használatával kijön, hogy 200 m^3 a víz térfogata, amit kiszorít


Alatta:

A test tömege: m = 3384 g. A kiszorított folyadék tömege is ennyinek adódik, így a sűrűségét és a képletet használva a sűrűsége 13,6 g/cm^3

Alatta

p = F/A -> A = F/P -> 2000 N / 800 N/m^2 -> 2,5 m^3

2014. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tengor ***** válasza:
Bocsánat, elgépeltem a mértékegységet. Helyesen 2,5 m^2
2014. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:

Asztalos:

a.) A nyomó erő mindkét esetben azonos, mert az asztal lapjára ugyan az a két henger és a felfette lévő levegőoszlop nyomása hat.

b.) A B.) Esetben kisebb a nyomás az asztallapon, mert ugyan az a nyomóerő (lásd a.)) a B.) esetben nagyobb felületen oszlik el, mint az A.) esetben

Alatta példa:

1.) A szegek végeit kihegyezik, egyáltal könnyebb őket beütni.

2.)

(ezen még agyalok, a szeges példa sem igazán tetszik)

Alatta:

p = F / A -> 12500 N / 0,004 m^2 = 312500 N/m^2 (Pa)

2014. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tengor ***** válasza:

És kimaradt az I/H... hiába későn van, tehát:

a.) Igaz. Az édes víz kevésbé sűrű, ezért a hajó jobban merül.

b.) Igaz.

c.) Hamis. A felhajtóerő megegyezik. A lefelé ható erő nagyobb a lenyomott darabon (elvégre nyomjuk)

2014. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tengor ***** válasza:

Utolsó hasáb

Vastömbös:

a.) 0,5 m^3

b.) 5000 N

c.) 5000 N

d.) 34000 N

A magyarázatokat lásd az alumíniumos kérdéseknél.


Alatta:

a.) épp a felszínen lebeg

b.) Felszínen lebeg. 20% látszik ki a vízből.

c.) Elmerül


Alatta:

Mértékegység váltás: 1000 kg/m^3 = 1 kg / dm^3. 1 dm^3 = 1 l. Tehát a fél liter víz az 0,5 kg. Azaz, 5 N súlyú vizet szorított ki. Ez pontosan egyezik a fadarab fúlyával, mivel a fa lebeg. Így a fa súlya 5 N ill a tömege 0,5 kg.


Alatta:

Ha úszik a felhajtó erő egyezik a gravitáció erőfal Ff = Fg, tehát annyi vizet súlyú vizet szorít ki, mint a súlya: 1000 N. Ez 100 kg víznek felel meg. Korábbi példákból tudjuk, hogy a víz sűrűsége 1000 kg/m^3, így a megfelelő képletből kijön, hogy 0,1 m^3 vizet szorít ki a jég.

2014. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!