Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó tanulók! Ti mennyit és...

Jó tanulók! Ti mennyit és hogyan tanultok általában? Hogyan osztjátok be az időtöket? (középiskoláról beszélek)

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én már rég kimaradtam a közép- és főiskoláról, de a jó tanulók között voltam mindig. Nem bírtam fél munkát végezni, ha tudtam hogy valamit "excellent"-re meg tudok csinálni, akkor megcsináltam. Nem tudtam úgy odamenni a tanár elé vizsgázni hogy ne a legjobbat produkáljam. Olyan természetes volt az egész, mint például a fürdés, amit szintén nem szeret az ember rosszul csinálni, csak gondos tisztálkodást ismer. Legalábbis én így gondolom.

A többi jó tanulóval mindig versenyben voltunk egymással. Legtöbbször azért volt döntetlen a végeredmény, mert a jelesnél jobbat már nem lehetett adni. De a középiskolában a jó tanulók közt is a legjobb voltam. És most fogsz csodálkozni: Ma felnőttként ezt már senki nem nézné ki belőlem, eléggé elkényelmesedtem. De az akkori lázas kamaszkor, egész jó visszagondolni azokra az időkre. De miért nem lehet az ember örökké fiatal!?

2014. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy érzem hogy ismét írnom kell, ha már nem nagyon jelentkeznek mások. Szóval a legjobbra törekvés nálam egyfajta szokás volt. Mindenből a legjobb teljesítményt nyújtani, a legszebb barátnők akartak birtokolni, stb. Ma is tisztaságmániás vagyok. A rend alapfeltétele a rendezett gondolatoknak. A kedvenc tantárgyaimmal foglalkoztam legtöbbet. Aztán miután látták hogy azokból jeles vagyok, más tantárgyból is furának tartották volna ha rosszabb vagyok. Tehát nem tudtam elég jól a verseket fejből, ezért nem is égettek le a tanárok ezzel, amúgy is szerény voltam. Mondanám hogy tudós vagyok nem lexikon, de ez meg már nem lenne szerénység. A maximalista életmódom ragályos is volt. Mások is kedvet kaptak követni. Olyan ez mint ha valaki megmássza a Kilimandzsárót, ami felbátorít másokat is hogy utánozzák. Remélem téged is "megfertőztelek" és már holnaptól szerzed a jeleseket. Vagy már eddig is szerezted.
2014. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!