Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy osztjátok be az időtöket...

Hogy osztjátok be az időtöket kisbaba mellett? (babázás, főzés, mosás, vasalás, takarítás, stb)

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, én kapásból a vasalást mellőzöm, max. a férjemnek egy-két inget. Főzni inkább hétvégén, hét közben csak minimálisan két napra előre. Mosás automata mosógéppel, takarítás meg itt-ott, mikor mire van idő. Nagyobb takarítás szintén hétvégén, amikor apuka is otthon van.

Kisbabánál nem a háztartási teendőkről szól a nap, főleg ha nyűgösebb, aktívabb kategóriába tartozik a gyerkőc. Szóval ne keseredj el, ha valamire nincs időd! :)

2014. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már lassan kialakul.Tudom,hogy mikor alszik mélyebben babám és akkor főzök, persze két napra elegendőt,hogy másnap pl takarítani tudjak. Vasalni utálok íigy halomban vannak a vasalatlan ruhák. Mosni a mosógép mos. Babázni pedig akkor mikor ébren van, játszunk,beszégetünk,énekelünk, persze ezt egy 2 hónapos másképp látja de nagyon jól meg vagyunk. Vannak nyűgösebb napok is, de akkor is megoldom a munkákat.

Volt mikor kész háború volt a lakásban,hogy nem érkeztem, de másnap helyre raktam mindent.

Egyedül vagyok a babámmal,mert a férjem külföldön dolgozik.

2014. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Két pici baba: 15 hós és 3 hós. Nem főzök, rendeljük a kaját (nem kell bevásárolni, előkészülni, főzni, mosogatni, elpakolni).

Nem vasalok, összehajtogatom, csak amit nagyon muszáj vasalom.

Mosás: több szennyes kosár van, este színek szerint összeválogatom a ruhát és bekészítek egyet a mosógépbe, hogy reggel csak a gombot kelljen megnyomni (igy 8 órára már lemegy egy progi, a többi ruha össze van válogatva). Szárítógépem van.

Takarítás: A nagyobb mellett minden nap kell porszívózni, a konyhát napi min.2x kell "felmosni, takarítani", a többi helyiségben emellet egy kis portörlés heti 1x, ha nagyon nincs mit csinálnom a parkettát felmosom heti 1x. Fürdőben a mosdó napi 2x, kád heti 3x, Wc heti 2x, konyha állandóan.

A nagy most alig akar enni, így csak vacsit csinálok neki, reggeli hideg, ebéd üveges.

Babázás? Naggyal igyekszem amikor időm engedi játszani, de pelenkázás, bilizés közben is, próbálunk többet sétálni menni, énekelni, mondókázni. Picivel pelenkázáskor, etetés után. Ill.amikor apa már itthon van.

Mindkettő este 8-ra már alszik, ilyenkorra az elmaradt teendők, de tudunk filmet nézni, beszélgetni, kicsit magunk lenni. Nem tudom mikor aludtam egy jót, de 3 év múlva biztos tudok már.

2014. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én párom is külföldön dolgozik, féltem tőle, hogy fog menni minden egyben de nem is vészes.Reggeli etetés után vissza alszik akkor van mosogatás, takarítás, felmosás, zuhanyzás és a mosógépbe bedobom a ruhát-séta előtt elindítom. Felkel, eszünk játszunk. Sétánál bevásárlás, posta, gyógyszertár stb. Feljövünk ő rendszerint bealszik akkor főzök,- sokszor bepácolok husit és felteszem a fagyóba- kifőzöm közben a cumisüvegeket és kiteregetek. Ha felkel játszunk, fürcsi, skype apával és alvás. Ha elaludt akkor vasalok és tornázok.Most 2 hónapos, kb napi 6 órát alszom, de vendéglátós voltam úgyhogy bírom a gyűrődést.
2014. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát nekem 5 hós a kisbabám, reggel kelek 6-kor, fél hétkor eszik, először szopi, aztán pótlás! Kb. 8 ra végzek mindennel sterilizálás, fejés stb. Fél 9 körül sétálunk el a boltba, addig be indítom a mosógépet, meg játszunk egy kicsit! Ahogy visszaérünk rakok fel kaját, de én is kétnaponta főzök, ha tudok, meg kiteregetek, begyújtok, készítem a pici kajáját stb. 11 körül megint eszik, dél körül végzünk, akkor játszunk kb 13-ig,utána kimegyünk levegőzni, elalszik behozom, akkor vasalok, mert én is csak a babaruhákat vasalom, de az is rengeteg! 14.00 fele ébred, utána kaja, 15.00 körül végzünk, mert ugye fejés, sterilizálás megint stb. Aztán játék és 16.00 körül próbálom elaltatni, mert nagyon nyűgös, kb 16.30-ra sikerül, alszik 17.00-ig, megint kaja hat körül végzünk, játék, aztán vacsizok meg fürdök, akkor viszem magammal, utána csak vele lehet foglalkozni, mert nyűgös. 20.00-kor fürdetés, szopi + pótlás, fél kilenc után végzünk, de kb csak 21.30, 22.00 kor alszik el! Kb minden napunk ilyen! Így alig van szabad időm! :(
2014. jan. 12. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez ilyen. Kész felüdülés, ha az ember néhány percre a gép elé tud ülni, vagy egy KV mellett 10 perces tel.beszélgetést meg tudok engedni magamnak egy barátnőmmel. Csajos találkozóról én nem is álmodom, esetleg ha hozzánk jönnek, de akkor is megy a mókuskerék ezerrel.

Ahogy írtad, hogy a főzést tudod leadni, vagy több cumisüveggel a sterilizálást egy alkalommal csinálod. Mindjárt elkezditek a hozzátáplálást, hidd el, ha mellette szoptatsz az sem egy sétagalopp, mert mire megfőzöd, pépesíted, elmosogatod, megeteted, elmosogatod, újra kitakarítod a konyhának azt a részét már kezdheted is a következőt. Én a babának is két napra szoktam főzni. Nem szoptatok, tápszeres sajnos, de talán több időm marad igy.

2014. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!