Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tekintenek ma áltudományna...

Mit tekintenek ma áltudománynak? És mitől áltudomány egy kijelentés?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
2014. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Röviden: a téves, hamis állítások rendszere, amelyek a tudományban megszokott formalitással és stílusban fogalmazódnak meg. A forma, szerkesztés, esetleg még a hivatkozások is azt sugallják, mintha tudományos értekezés lenne. A tartalom, az állítások azonban nemcsak hamisak, de akár nevetségesek.
2014. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A geometria áltudomány? Mert én még nem találkoztam a valóságban se egyenessel, se gömbbel, se háromszöggel, ugyanis ezek a definícióik alapján nem léteznek a valóságban :D

Csak hozzájuk hasonló dolgok léteznek :3

2014. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A pszichiáter "tudományt"!5 orvos 5 diagnózis!:)Azt se tudják mi baja az embernek,csak szorgalmasan írják fel a legális drogokat!
2014. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gráner andrás válasza:
0%
Minden olyan dolog,amit a tudomány, az az a tudománnyal foglalkozók nem ismernek el tudományos dolognak,áltudománynak neveznek! A tudományosan felállított diagnózis akkor is tudomány,ha ugyan azt a dolgot többen többféle módon magyarázzák is meg vagy támasztják alá! Amikor egy személy nem rendelkezik tudományos fokozattal,vagy megfelelően igazolt elméleti ismeretekkel, annak a munkáját nem fogadják el tudományos munkának,de ha ugyan azt a dolgot egy tudományos munkatárs más néven teszi közzé / publikálja / már is tudományos eredménynek minősítik! Ez a gyakorlat!!! Épp úgy mint a művészetben,ha valaki húz három vonalat és nincs igazoltan művészeti elismertsége,akkor az nem lesz műalkotás, csak giccs, de ha ugyan azt a giccset egy művész írja alá már is értékes műalkotás lesz!!! Milyen furcsa az élet!!! IGAZ???? TENGERPICI
2014. márc. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

minden olyan megállapítás amit úgy tesznek közzé a tudósok, hogy semmi nem igazolja, csupán teóriák, hipotézisek, de igazként tálalják.


De hasonló minden vallás teológiai állítása is, amiben vakon CSAK hisznek, de igazként tanitják

2014. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én olvasatomban minden áltudomány, amiben (bizonyítékok híján) HINNI kell.
2014. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gráner andrás válasza:
0%
A különböző állítások és feltevések, nem tartoznak a tudomány fogalmába, még akkor sem, ha sokan oda szeretnék sorolni vagy éppen odasorolják!!! A tudomány az amikor az elméleti feltevés gyakorlatban is visszaigazolt, abban a formájában, hogy annak gyakorlati haszna is van, amit efektíve lehet használni!!! A többi az csak elméleti feltevés, ami nem tartozik a konkrét tudomány fogalmába!!! A probléma ott kezdődik, amikor a nem hivatalosan tudományos kutatások eredményeit nem fogadják el, mert az illetőt laikusnak állítanak be. Majd egy kis idő után a kutatásokat végző hivatásos személyzet közül valaki vagy valakik bejelentik a publikumnak, hogy mit találtak! Ugyanakkor az előzetes bejelentést, nem veszik figyelembe!!! Mert az laikus!!! Tehát a NOBEL díjat egy hivatalánál fogva lévő kapja és nem az aki először bejelentette az az közzétette ugyan azt az elméletet vagy gyakorlati bizonyítékokkal alátámasztott eredményeit!!! TENGERPICI
2014. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zoli1955 válasza:
A Nobel-díj megkapásához nincs szükséged formális tudományos fokozatra. Elég, ha jelentős tudományos eredményt érsz el, azt tudományos folyóiratokban közlöd, s azt mások is elismerik (természettudományok esetében tőled függetlenül reprodukálják).
2014. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zoli1955 válasza:
Ilyen áltudományos eredmény volt pl. a hidegfúzió. Amerikai kutatók közölték, hogy szobahőmérsékleten sikerült atomfúziót végrehajtani. Nagy lelkesedés volt, s persze a világ számos laboratóriumában megpróbálták megismételni a kísérletet, de sajnos senkinek sem sikerült. Végül maguk a szerzők is elismerték, hogy mérési hiba miatt jutottak téves eredményre.
2014. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!