Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lesz valakiből a tudomány...

Hogy lesz valakiből a tudományok doktora? Mi van a doktori iskola után? Hogy lesz a doktoranduszból doktor?

Figyelt kérdés
Bolognában BA, MA, majd ezután jön a doktori iskola. Igen, de mi van annak az elvégzése után? Hogy lesz valaki tanársegéd? MIkor meg megírni a doktorit? Ha valakit nem neveznek ki mondjuk még a doktri iskola alatt valamivé, akkor annak annyi? Aki szerez egy doktori címet, az automatikusan állást kap az egyetemen vagy kutatóintézetben?
2009. dec. 17. 02:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Magam is az volnék...
2012. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Javaslom ezt áttanulmányozásra: [link]


Tanársegédi kinevezéshez nem kell meglennie még a PhD-nak. Ugyanígy a tudományos segédmunkatársi pozícióhoz sem. Ez tuti, mert én is az vagyok, és csak néhány hónap múlva fogok védeni. Amikor kineveztek, akkor abszolutóriumom volt a doktori iskolában.


Hogy valakiből lesz-e tanársegéd vagy sem, az a kapcsolatépítésen múlik. Én az egyetemen, ahová jártam, nem nagyon építettem a kapcsolatokat, és eléggé el is távolodtam az ottani közegtől, témáktól. Más irányba orientálódtam, és most MTA-kutatóintézetben dolgozom. Maradtam a tudományos pályán, csak nem az egyetemi, hanem az akadémiai területen. Tök ugyanaz egyébként, csak annyi, hogy itt nem kell oktatni. (Bár szoktak az kutatóintézeti kutatók is vendégoktatóként dolgozni.)


Tehát a lényeg: ha nem nevezik ki a doktori iskola alatt valamivé a PhD-hallgatót, akkor szó sincs róla, hogy "neki annyi". Én nagyon örülök, hogy nem maradtam ott az egyetemen, mert nem szerettem azt a közeget. Ez tényleg nagyon a szerencsén múlik. Ha valaki nagyon-nagyon akar maradni, mint az én egyik ismerősöm, akkor előbb-utóbb eléri a célját. Ő már a PhD-felvételin azt mondta, hogy ő az egyetemen akar dolgozni. Persze, hogy örültek ennek.

2013. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: az MTA-n mely tudományággal foglalkozol?
2014. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Előző előtti vagyok. Azóta már megszereztem a PhD-t. Nyelvészettel, számítógépes nyelvészettel foglalkozom.
2014. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Értem, én állam-és jogtudományból szereztem a fokozatomat, és az MTA-n is vagyok, meg oktatok egyetemen is.
2014. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én is nyelvészetből szándékozom (szándékoztam?) doktorálni, de a phd-képzés alatt úgy megutáltam az egészet (na nem a nyelvészetet, hanem az évfolyamtársaimat, a rendszert, a talpnyalást, a könyökölést estébé), hogy jó, ha az abszolválásig eljutok. Röhej az egész.
2014. júl. 21. 00:38
 17/23 anonim ***** válasza:
Komolyan? Érdekes...
2014. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, aki írta, hogy akadémiai területen helyezkedett el. Azóta annyi változott, hogy oktatok egyetemen is, de nem ott, ahol a doktori iskolát végeztem. Szóval végül is mindkettőt csinálom.
2014. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Király!
2016. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

16-os:


Én is megutáltam. Nagy lelkesedéssel és lendülettel kezdtem, a PhD első évétől kezdve tanítottam is, de ahogy egyre jobban megismertem a közeget, a stílust, az emberi kapcsolatokat (nem is tudom melyiket tegyem idézőjelbe, az "emberit" vagy a "kapcsolatokat"...) már irtózom az egésztől. Az abszolutóriumot már megszereztem, de nem biztos, hogy rá tudom szánni magam a disszertáció megírására, megvédésére.

2016. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!