Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ingyen energia videó, mi a...

Ingyen energia videó, mi a magyarázat arra, hogy lehetetlen?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel vitázunk erről:


https://www.youtube.com/watch?v=zqG-TL0WnjE


Ő hisz benne én pedig nem, de csak azzal tudom indokolni, hogy lehetetlenség így energiát termelni, mert még nem csinálta meg ezt senki sem. Megszeretném tudni, hogy mi a magyarázat erre, hogy miért nem működik?



2014. márc. 26. 21:03
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:
2014. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Madve válasza:
100%
Mivel csak annyi energiát termel, ami ahhoz éppen elég, hogy a saját mozgását fenn tudja tartani. Ha megpróbálnál energiát kivenni belőle, akkor egyszerűen megállna. Ha folyamatosan gyorsulna, akkor az azt mutatná, hogy termel többlet energiát, amit ki lehetne vonni a rendszerből anélkül, hogy az megállna.
2014. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A videóban van az a forgó micsoda 2:40 után.

Tételezzük fel, hogy létezik az ingyen energia. Elindul a kerék, forog, egyre több és több energia keletkezik. Mivel nem vonunk ki a rendszerből energiát ezért egyre gyorsabban és gyorsabban kellene forognia. Ez történik a videón? Nem. Ennyi.

2014. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem tudod megmagyarázni, mert nem tudjátok, mi az energia. Lehet, hogy formálisan tudtok rá valamit mondani, de ettől még nem érted.

Többféle energia van. Hő, mozgási, helyzeti, stb. Ezek képesek egymásba alakulni, de ehhez munkát kell befektetni. Az a munka is energia, amit valahonnan vettél el (ha nem ismered eléggé a fizikát, nem tudod megmondani honnan, mert nem ismered fel, miféle munkavégzés történt).

A videóban lejátszódó folyamat legfőbb problémája, hogy egy test más energia (feltehetően elektromágneses, ott szoktak ilyen kunsztokat csinálni, mert az nem látszik) elfogyasztásával mozgási energiára tesz szert. De ha folyamatosan akarnád csinálni (eltekintve a technikai nehézségektől), akkor annak állandóan mozogni kéne, az az energiát elvonni (hogy valahol felhasználhasd), és az a mozgást valaminek fenn kellene tartania. Ahonnan fogy az energia. Különben az egész puszta látványos trükk.

A megértéshez kellenek a fizikai ismeretek. Például az energiamegmaradás törvényének értése. Azért nem csinálta meg senki, mert aki e törvényt ismeri, nem áll neki, hisz tudja, hogy lehetetlen, aki meg nem ismeri, sok időt tölt hiábavaló próbálkozással.

2014. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! +++


Most már értem.

2014. márc. 27. 14:19
 6/12 anonim válasza:
A 4.válaszírónak szeretnék válaszolni. Mit szolnál hozzá ha azt mondanám, hogy elméletben 12.6 szoros gyakorlatban 9 szeresét előállítom a befektetett energiának.
2015. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tengor ***** válasza:
#6, hol írnak róla? Sikerült másnak is reprodukálni?
2015. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem írnak róla sehol legalább is én nem találtam róla semmit de szerintem azért mert ez kivitelezhető
2015. márc. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tengor ***** válasza:
Akkor nem értem. Ha nincs sehol bizonyíték, akkor miért 9 meg 12-szeres számokkal dobálózól? Miért nem mindjárt 50 meg 100-al? Sokkal jobban, sokkal többnek hangzik.
2015. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azért mert annyit nem tud mikor elkezdtem ezt csinálni 12.6 jött ki papíron elég rossz vagyok fizikából de nagy nehezen rátaláltam a képletekre.Most mikor megépült kiderült mégsem tud annyit csak 9 szeresét ez nem rég készült el és egy haverom teszteli le.De lehet hogy a lánchajtás kicsit keményebb mint kellene a csapágyak nem a legjobbak mert az olcsóságot néztem egyenlőre.
2015. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!