Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyenes és sík távolsága?

Egyenes és sík távolsága?

Figyelt kérdés

Valaki el tudná nekem érthetően magyarázni, hogyan kell egy sík és egy egyenes távolságát kiszámolni az alábbi példafeladaton keresztül?


Az egyenes: x=1+t; y=1-t; z=t

A sík: x-y-2z=3


Odáig megvan, hogy az egyenes irányvektora és a sík normálvektora merőleges egymásra, de pont a lényeg hiányzik. :/



#mátrix #egyenes és sík távolsága
2014. márc. 29. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A normálvektorokkal dolgozz tovább, ha könnyebb ábrázold, és rájössz, hogy a távolság az a gyök alatt a négyzetösszegeik.
2014. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor most ugyanezt érthetően? :D
2014. márc. 29. 19:08
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké visszavonva.

(Vettem az egyenes egy tetszőleges pontját és gyorsan átszámoltam az általános megoldóképlettel |ax0+by0+cz0+d|/[(a^2+b^2+c^2)^(1/2)] (<--ha valakit esetleg később erre a kérdésre irányítana a google)) és így már kijött, amit a tanár írt a táblára.


Azért kösz! :D

2014. márc. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!