Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig lenne egy városba...

Mennyi ideig lenne egy városban víz ellátás, ha az emberek egyik napról a másikra eltűnnének?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy regényt írok és ehhez kéne némi információ, mert én nem igazán vagyok otthon ebben a témában. Szóval aki tudja, hogy ilyenkor elméletileg meddig folyna még a csapból a víz az legyen oly kedves megosztani a véleményét erről. Előre is köszi!

2014. márc. 29. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amíg karbantartás vagy elektromos ellátás megszűnésének következtében le nem állnának a rendszerek. Ez adott időre nem tudom mennyi lehet. Apróbb átemelők meg ilyenek esetében szerintem hosszabb idő, mert azok nem igényelnek állandó felügyeletet, a nagyobb gátak, pumpák, víztisztítók, egyebek szerintem egy-két hét alatt. Ha nem jön közbe valami meghibásodás vagy ilyenek.
2014. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Viszont,ha feltételezzük, hogy az áramellátás is megszűnik akkor gondolom a vízellátás is leállna nemigaz?
2014. márc. 29. 21:28
 3/13 Tengor ***** válasza:
A víztornyokba a vizet a szivattyúk emelik be, azok biztosan leállnának. Viszont ha jól tudom a tornyokból a víz a gravitációnak köszönhetően kerül a csapba. Ha ez így van, akkor addig maradna ellátás, amíg a tartály ki nem ürül.
2014. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy ha minden ember egyszerre eltűnik, akkor nagyon sok csap nyitva marad, így az áramellátás és a szivattyúk leállása után hamarabb elfogy a tornyokból a víz, mint normál esetben.
2014. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igaz, Jó észrevétel. Köszi!
2014. ápr. 1. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Na várjatok, azért! Nem csak a nyitva hagyott csapokat kell figyelembe venni, hanem azokat is, amik végleg zárva maradtak, eképpen a vízfogyasztás drasztikus csökkenését okozva.
2014. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam énis. Csak valahogy meg kéne saccolni, hogy meddig lenne víz, mert lassan elérek oda a könyvben:D És nem akarok rossz adatot figyelembe venni. Szóval összefoglalva, vegyünk alapul mondjuk egy Pécs, Szeged vagy hasonló méretű várost, ahol nincs áram, se emberek. Napokról beszélünk? Hetekről? Esetleg hónapokról? Köszi az eddigi segítséget!
2014. ápr. 9. 21:15
 8/13 Tengor ***** válasza:

[link] Íme Szeged víztornyairól egy leírás, mérettel.

Nyisd ki a csapot és mérd meg, hogy egy liter víz menny idő alatt folyik ki mondjuk közepes állásban! Aztán már csak becsüld meg, hogy mondjuk 70 845 lakásból (2001-es adat, wikipedia) mennyi volt az, ahol épp folyt a víz. Ennek függvényében már lehet saccolni, hogy napokról v. inkább hónapokról kell írnod.

2014. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 10. 07:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy hogyan, mennyi idő alatt tűnik el a lakosság a vizcsapok elzárásával kapcsolatban. Mert hogy csak azt írtad "egyik napról a másikra". De vajon egyik másodpercről a másikra , vagy másképpen.
2014. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!