Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember megérezheti a földren...

Az ember megérezheti a földrengést? Ha igen, mi az oka?

Figyelt kérdés
A 2004-es nagy földrengés napján is iszonyatosan erős fejfájás gyötört; tegnap, és ma ugyanaz a típusú fájdalom jelentkezett nálam, még az orrom vére is eleredt közben, pedig már nagyon rég nem vérzett, mellé még hányingerem is volt. 2 másik családtagom is nagyon rosszul volt. Ők mondták, hogy földrengéssorozat volt Japán déli részén.
2009. dec. 18. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen messziről nem érezheted meg.Ma valamilyen front volt,azért voltatok rosszul.Ha a földrengés hatna rád,akkor majdnem mindennap fájhatna a fejed,mert mindig van valahol kisebb-nagyobb földrengés.
2009. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az állatok megérzik, de csak a földrengés kipattanása körüli területen, nem attól több ezer kilométerre.
2009. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha pont a lábad alatt remeg, és elég erős, akkor megérzed, és egyébként láthatod is, ahogy kileng a csillár, erősebb földrengésnél lepotyognak a tárgyak az asztalról/polcokról.
2009. dec. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok is az előrengéseket érzik meg, illetve a terjedő infrahangokat hallják.
2009. dec. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
En ketszer voltam foldrengesben (2003 Uj Zeland es 2007 Portugalia)es szornyu volt. Teljesen oda voltam pedig meg erosnek se voltak mondhatoak, a tehetetlenseg erzese nagyon rossz volt! :S Nem hiszem, hogy a fejed ettol fajna. Szerintem kulonleges koincidencia, hogy a ket esemeny ketszer egybe esett...
2009. dec. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
IGen, megérezheted, mert a földrengések során infrahangok (is ) keletkeznek és az arra érzékenyeknél okozhat sokféle tünetet.
2009. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megérezheted, de ez inkább véletlen egybeesés. Az elmúlt két évben sok komoly rengés volt Japánnál közelebb is (Olaszország, Spanyolország), amik mégse voltak rád hatással. Persze meg lehet magyarázni, hogy te akkor is érzed, csak az olasz rengésnél ez meg az, de szerintem felesleges...
2009. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!