Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan érik el hogy ha gént...

Hogyan érik el hogy ha gént aktiválnak akkor csak az a gén aktiválódjon amelyiket ők akarják? Milyen folyamatokkal lehet aktiválni egy gént?

Figyelt kérdés
(olyan gént ami jelenleg inaktív de aktív állapotba lehet hozni)

2014. ápr. 13. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincsen se gyakorlati tapasztalom és nem is tanulok ilyen szakterületen, ennek ellenére úgy vélem, hogy a DNS-t elektromágneses hullámokkal lehet módosítani, aktiválni, inaktiválni. (Valószínűleg vannak kémiai és nanotechnikai eljárások is.) Hiszen egy adott frekvenciájú és energiájú elektromágneses hullám, csak bizonyos részecskékkel (részecskehalmazokkal, akár ez lehet egy génsorozat is) hoz rezonanciába, aminek során az kimozdulhat helyéről, vagy módosulhat. Csak azt a nagyon pontos frekvenciát és energiát kell eltalálni, ami a kívánt eredményt hozná. Kérek mindenkit, hogy a válaszomat csak egy feltételezésként kezeljék, NE tényként. Remélem valamennyit tudtam segíteni.
2014. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ez a feltételezés felkeltette a figyelmem, s kiváncsi vagyok szakmabeliek véleményére.
2018. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!