Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tehén folyamatosan ad tejet?

A tehén folyamatosan ad tejet?

Figyelt kérdés

Tehát nemcsak akkor ad tejet, ha borja van? Ugyanis volt egy vita arról, hogy az ember az egyetlen olyan élőlény, aki más élőlény anyatejét fogyasztja.

Én úgy gondolom, hogyha a tehén nemcsak akkor ad tehet, ha borja van, az azt jelenti, hogy amikor nincs borja, nem nevezhetjük anyatejnek.

Tehát az a tej nem anyatej, hanem egy haszonállatból kinyert élelmiszer.



2014. ápr. 15. 14:18
1 2
 11/14 anonim válasza:
A föcstej nem ugyanaz, a később termelt tejjel. Magasabb a fehérje-zsír-ásványianyag-vitamintartalma.
2014. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy másik faj mirigyváladékát meginni... Nekem kicsit perverz dolog. A felnőttek jelentős részénél emésztési problémákat okoz tapasztalataim szerint.

Egyébként a tehén azért ad tejet, mert borja van, vagy legalábbis volt neki. Sőt továbbmegyek, a tehén azért tehén, mert borja lett, addig nem is hívják így. Az asszony is akkortól számít asszonynak, amikor lesz gyereke, addig csak menyecske. Tejet is ad több évig is, nézzétek meg az afrikai anyukákat, akik 2-3 éves szaladgáló gyereküket is szoptatják még.

2014. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Felesleges ilyen szavakkal illetni, hogy mirigyváladék, csak gusztustalanná tesszük vele az ételt. Szerintem ez hülyeség, meg butaság is. Mindenre lehetne mondani ilyeneket, hogy valami szakszóval nevezem meg, de van értelme? Nincs. Aki laktózérzékeny az nem issza, aki szereti, az meg issza. Én épp most vettem 3,5 %-os "mirigyváladékot", és nagyon jó íze van!
2014. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves egészségedre!

Bár valamiért nekem általában nem szimpatikusak a tejivók. Nem azért, mert tejet isznak! Nem, hanem a nekem nem szimpatikusak között többen vannak olyanok, akik szeretik a tejet, mint azok között, akik nekem szimpatikusak. A Tiborokkal ugyanez a helyzet. Kevés szimpatikus Tiborral találkoztam eddig.

2014. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!