Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz vagy hamis? 1. Minden...

Igaz vagy hamis? 1. Minden testnek mindig van súlya 2.1 kg tol tömege nagyobb mint 1 kg vízé 3. Ha egy test tehetetlensége nagyobb egy másiknál, tömege is nagyobb 4. Az asztalon nyugvó testet nem éri erőhatás

Figyelt kérdés
Mit mutat meg a sűrűség? Mennyi 10 köbcentiméteres vasgolyó tömege? Mennyi 1 kg tömegű vaskocka térfogata? Mennyi 10 N súlyú vasdarab térfogata?
2009. dec. 21. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

1. nem igaz,a súly a gravitációtól függ,és ha éppen távol vagy az adott gravitációs erőtől akkor nem fog odavonzani(bár hat rád de nagyon minimálisan

2. egyenlő

3. a tehetetlenség nem csak a tömegtől függ,azaz hamis szerintem

4. de éri erőhatás,gravitációs és tartó erő is(gravitáció húzza a föld felé,asztal pedig megtartja

Többit nincs kedvem kiszámolni,és nem is mindet lehetne ennyi adatból.

2009. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. hamis, tömege van minden testnek. pl zuhanásnál súlytalanság van.


2. hamis, mert egyenlő. 1 kg az 1 kg.


3. ez igaz.


4. hamis. pl tartó erő és gravitációs erő.

2009. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A sűrűség megmutatja, hogy egységnyi térfogatú anyagnak mekkora a tömege.


0,078 kg


0,128 dm3


0,128 dm3


az utsó kettő elvileg ugyan annyi. a tárgy alakjától eltekintettem.

2009. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez az egy Kg Toll, 1Kg vas (vagy itt, most víz) kérdés eléggé becsapós tud lenni.


Mert ugye hogy mérek meg egy kg tollat, és egy kg vizet? Mérlegre teszem ....


Igen ám, de ... ha pontosan egy Kg tömegű tollat, majd vizet mérlegre teszek, a műszer szerint nem 1Kg (kevesebbet fog mutatni, mint a víz esetében, bár a víz is kevesebbnek tűnik majd 1kg.-nál).

Hogy miért? Nos mert a toll fajsúlya jóval kisebb mint a vízé, így a térfogata jóval nagyobb mint a vízé. Ezért pedig (levegőben) nagyobb felhajtóerő fog rá hatni, mint a vízre, azaz könnyebbnek fog tűnni a mérések szerint!


Tehát ha a mérlegem pontosan egy kg tömeget mutat, a toll tömege (és a vízé is!) valójában egy kicsit nagyobb mint 1 Kg. A kettő közül a kisebb fajsúlyú, azaz esetünkben a toll nagyobb tömegű a víznél.


Ha azonban a kérdésre koncentrálunk szigorúan, akkor a kg. tömegmértékegység, így mindegy miből vesszük az egy kilogrammot. Az 1 Kg az 1Kg ...


Ezektől függetlenül én így válaszolnék:


1. - hamis

2. - hamis

3. - igaz

4. - hamis (a rá ható erők eredője nulla)

2009. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11.41 > felhajtó erő nem csak vízbe illetve gázba merülő testekre hat? (Arkhimédesz törvénye innen ered)

Egy szilárd talajon nyugvó testnek szerintem nincs felhajtó ereje. Ha a levegőt (gázok) veszed figyelembe mint közeget, nincs az a pontos mérleg amely többet mutatna 1kg-nál. A felhajtó erő szerintem csak meghatározott térfogatú gázokban és folyadékokban hat.

2009. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez így van. És szerinted a levegő nem gáz ? :) Meg aztán, ha nem hatna a levegőben felhajtóerő a lufik se emelkednének fel :) Elég jelentékeny a levegőben is a felhajtóerő ...
2009. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mert ugye hogy mérek meg egy kg tollat, és egy kg vizet? Mérlegre teszem .... "


Nem az volt a kérdés, hogy ha a mérleg 1 kg-t mutat-e, akkor egyenlő-e a tömeg, hanem hogy 1 kg egyenlő-e 1 kg-mal. Erre a válasz az, hogy igen. A tömeget egyébként megmérhetem vákuumban, esetleg torziós inga segítségével is meghatározhatom súlytalanságaban, vagy pedig építek egy gépet, ami protonokból, neutronokból és elektronokból anyagot csinál, és csináltatok vele 1 kg tollat és 1 kg vizet - így pedig nem lép fel az általad leírt hatás.


Szóval valaminek a tömege nem függ attól, hogy képes vagyok-e megmérni azt, és akár 1 kg hélium tömege is egyenlő 1 kg vaséval, függetlenül attól, hogy a héliumos lufit nem tudom mérlegre tenni.

2009. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem az volt a kérdés, hogy ha a mérleg 1 kg-t mutat-e, akkor egyenlő-e a tömeg, hanem hogy 1 kg egyenlő-e 1 kg-mal. Erre a válasz az, hogy igen. A tömeget egyébként megmérhetem vákuumban, esetleg torziós inga segítségével is meghatározhatom súlytalanságaban, vagy pedig építek egy gépet, ami protonokból, neutronokból és elektronokból anyagot csinál, és csináltatok vele 1 kg tollat és 1 kg vizet - így pedig nem lép fel az általad leírt hatás."


De szeretlek titeket állandó kötekedők, de nem bánom kötekedjünk....


Nem értem mért csak az elejét olvasod a kommentnek, de súgok: ott írtam lejjebb hogy ha szigorúan a kérdésre koncentrálunk egyenlő az 1kg az 1 kg-mal. És azt hiszem az adott igaz-igaz vagy hamis-hamis felsorolásnál ez pontosan kiderül. Amúgy ha a piacon egy kiló kenyeret kérsz, Marinéni nem a torziós ingát fogja elővenni, és nem is épít ilyen "kitudja" milyen anyagcsináló masinát ( mondjuk ekkora ökörséget se láttam még leírva, de mindegy ...), és még csak nem is fog kimenni olyan helyre ahol súlytalanság van ... Magyarul ha most neked azt mondják hogy ugyan mérj már ki egy kilogramm bármit, és nem vagy szupermultimilliomos, és nem vagy hiperszuper kütyükkel ellátva, és nincs vákuummal "teli" helységed, kénytelen leszel elővenni egy mérleget és azzal mérni okostojás ....


de azért díjazom az igyekezeted: Jól van fiam (lányom) ülj le, egyes !

2009. dec. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" ... Szóval valaminek a tömege nem függ attól, hogy képes vagyok-e megmérni azt ..."


És ilyet se állított senki, nem értem mért kevered ide!


És mielőtt belekötsz (bár nem hiszem, mert akkor már megtetted volna), nos a Földön (gyk: Föld, mint bolygó) a piaci, "tömeget" mérő mérlegek valójában súlyt mérnek, nem tömeget ...

2009. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!