Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A csillagaszok honnan tudjak...

A csillagaszok honnan tudjak az hogy kb 13,7 milliard eve ezelott jott letre a vilagegyetem?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 21:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
Az univerzum jelenleg is, bar egyre csokkeno sebesseggel tagul. Ebbel a csokkeno sebessegbol es a galaxisok jelenlegi tavolsagabol tudnak szamolni, hogy pontosan mit es hogy az mas teszta.
2014. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
ki tudjak szamolni hogy mikor tortent az osrobbanas
2014. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Esküszöm hülyét kapok már az ősrobbanás elmélettől!Írd le,hogy az mi!Mi robbant fel a semmiből???Nem fogja senki ezt leírni,csak a feltételezéseket,mert senki nem tudja>kialakultak a dimenzió elméletek,a feketelyuk polaritása stb...csak,hogy legyen valami értelmetlen magyarázat!
2014. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#1: Az érdekes az a dologban, hogy a tágulás során az egymástól távolodó galaxisok egymáshoz mért sebessége nem csökken, hanem épphogy növekszik, vagyis a tágulás mértéke növekvő tendenciát mutat. Ez zavarba ejtő dolog a csillagászok számára is, nem igazán tudnak ezzel a ténnyel mit kezdeni egyelőre. Ezért feltételezik egy valamilyen, ezeddig ismeretlen, ötödik erő meglétét is, amelyet jobb híján sötét energiának hívnak (ezzel utalva annak ismeretlenségére).
2014. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a kozmikus háttérsugárzás frekvenciaváltozása is jó támpont (azt hiszem).Mivel a frekvenciája állandóan csökken,ezért a kezdeti nagyon magastól elérkeztünk a mai mikrohullám tartományba ami már elég alacsony.
2014. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy távoli galaxis fényének vöröseltolódásából kiszámítható annak távolsága és sebessége. E két érték hányadosából képezzük a tágulási együtthatót, azaz a Hubble-állandót, melynek reciproka az Univerzumunk becsült kora.
2014. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

@3

Olvasgass utána. Ha nem tudod, miről van szó, akkor ne írogass ide ebben a kocsmastílusban. Nem bírom ezt a "Lusta vagyok utánanézni, és azt se tudom, miről van szó, de én azé' jobban tudom, mint az a több ezer asztrofizikus, mer' én vagyok a jani" mentalitást.

Wikipédia, nem ám valami nehezen megszerezhető tudás:

[link]

2014. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tetszett hallani a kvantum fluktuációkról?


Ott például a semmiből jön létre két ellentét részecske,csak hát azért nem telítődik meg a világegyetem ezekkel mert ellentét voltuknál fogva rögtön annihilálódnak (elektromágneses kvantum felszabadulása közben elpusztulnak) egymással.


De ez egy ma már bizonyított tény.


Én simán elképzelhetőnek tartom hogy egy ilyen kvantumfluktuáció okozta a létünket.Aztán lehet hogy most egetverő hülyeséget mondtam,de még mindig több realitás van benne mint a semmiben.

2014. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az egyik számítási eredmény a kozmikus tágulásból adódott, a másik (ettől teljesen függetlenül) a gömbhalmazokban található fehér (és vörös) "halott" törpecsillagok száma és hőmérséklete alapján jött ki. Mindkét eredmény gyanúsan azonos eredményt hozott.
2014. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Kösz a lepontozást:),van egy kis bibi,hogy engem ez nem hat meg!10-es játékos.:Én ne hallottam volna róla?!Az-az amikor az ellentétek kioltják egymást ioni részecskékben?Ha igen,akkor ott a válasz már!De mégse,hisz az egyik kvantum részecske mégis meglépett a társa mellől,és már lett is valami!De hol a partnere?Ja hogy az meg egy másik dimenziót hozott létre,mint egy jelképes "8"-as?!Ha az a sötét anyag ,a másodperc tört része alatt villog a sok keletkezés és megszűnés miatt,akkor viszont félhetünk,mert ha egyszer ez megtörtént,akkor újra megtörténhet.A bizonyítás erre mi?Egy számítógépes modell azt pá,ez van el kell fogadni?!Nem jön a válasz attól aki leparasztozott,bocs inkább őstermelő,vigyünk bele egy kis kultúrát is:).Más okosságát kell elfogadnunk kész tényként,gondolok itt a bemásolt linkre.Ott a biblia is.Na arra az a válaszom,hogy mit tudom én,nem voltam ott a sok csodatettnél!Jobb tényleg,annak aki megmarad a bibliánál!Mert az új tudományos "bibliát" most írjuk,de bizonyítva!!!Nem elméletek hadával!Amúgy szerintem nem írtál hülyeséget,csak ez megint feltételezés,de elképzelhető!
2014. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!