Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorra alakul ki a személyisé...

Mikorra alakul ki a személyiségünk és meddig lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 14:31
 1/3 polyakeszter válasza:
A személyiségünk lényegében folyamatosan fejlődik, változik. Már születésünktől fogva kezdődik ez a folyamat és egész életünkben változunk, tanulunk, ami befolyásolja a személyiségünket. Végül is vannak olyan jellemzőink, amik valószínűleg nem - vagy csak kevésbé - változnak. Az, hogy én extrovertált vagy introvertált ember leszek/vagyok nagyban függ a neveltetésemtől, tapasztalataimtól. Eldönthetem, hogy ezentúl nyitottabb leszek, vagy csendesebb, de lényeges változás szerintem nem lehetséges, vagy esetleg egy olyan érzéssel, hogy változhatsz, de úgy érzed majd, hogy nem is te vagy te. Kognitív disszonanciát okozhat ez, ha úgy viselkedünk, ahogy akarunk, de amivel nem értek egyet igazán.
2014. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint 3 éves korig lehet nevelni a gyereket.

De főleg szeretni kell - és az elég...

2014. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joola ***** válasza:
100%
vannak bizonyos öröklött vonásaink születésünktől fogva (ilyen az extra- introverzió, igen) és vannak a környezet által alakított tulajdonságok. születünk egy bizonyos készlettel, amin belül a környezet alakít minket, egyes tulajdonságaink előtérbe kerülnek, míg mások a háttérben maradnak. optimális esetben igyekszünk az adott készleten belül a legtöbbet kihozni magunkból életünk során. az identitás többnyire tinédzser korban szilárdul meg, de mint mondtam, továbbra is fejleszthető, bizonyos traumák esetleg össze is dönthetik az addigi szilárd énünket. a gyermek és tinédzser kornak hatalmas szerepe van a későbbiekre nézve, hogyan éljük meg társas kapcsolatainkat, milyen értékrendet alakítunk ki.
2014. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!