Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ránézésre meg tudom állapítani...

Ránézésre meg tudom állapítani, hogy a szabadvezetéken mekkora feszültség megy?

Figyelt kérdés
A tartóoszlopok nagyságából, kábelek számából vagy a sodrony nagyságából. Valamiből. :D Hogy tudom megállapítani, hogy ezen a vezetéken mekkora feszültség megy?

#szabadvezető
2014. máj. 1. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

ha mondjuk 3-4 méteren megy a kábel 3 egymás mellett akkor az tuti hogy max 10kV, de ha a mezőn egy 20 méter magas oszlopon, akkor az már jóval több, 200kV vagy nagyobb lehet.

szerintem ránézésből nemigazán lehet megállapítani :D

2014. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kábel vastagság és hanghatás...
2014. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"szerintem ránézésből nemigazán lehet megállapítani"

Szerintem sem. Ránézésre még azt sem, hogy áram alatt van-e.

Hallásra már igen.

És azt hallottam, más a fogása... :D

2014. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban, inkább tapintással lehet ezt megállapítani.

De persze egy villamosiparban jártas szakember ránézésről is tudja.

2014. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ránézésre talán a vezetékek egymástól való távolsága illetve az oszlopoknál lévő szigetelők mérete adhat némi támpontot. Ha jól sejtem akkor akad egy pici méretkülönbség a 120kVoltos és a 750kVoltos szigetelők között :D
2014. máj. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma itt találsz kiadványokat a MAVIR ZRt. átviteli hálózati alállomásai és távvezetékeiről

[link]

2014. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegnap találtam még erre vonatkozóan annyit, hogy a koronakisülés csökkentése érdekében 120kV-ig kettő vezeték van összekötegelve, 400kV-ig 3, a fölött pedig 4, ha jól emlékszem.
2014. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy maga az oszlop megépítésének a konstrukciója alapján nem lehet-e megállapítani.

Tehát gondolom van egy szabvány, hogy a 120 kVos szabadvezetéken hány darab elektródának kell lennie. Ilyen szabvány adatokra lennék kíváncsi.

2014. máj. 3. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Ránézésre teljes biztonsággal sosem - hiszen most is van az országban, amin ideiglenesen (aztán meddig...) a tizede feszültség megy, mint amire építették. Valamint az is előfordult, hogy fontosabb vezetéket koszosabb helyen egy fokkal nagyobb feszültségűre építenek (nagyobb feszültségre szigetelnek, nagyobb fázistávolságokkal, stb mint amire általában szokás). De ez inkább csak a kérdés fogalmazási igényét pontosította, mert ezek ritka esetek.

Azért, ha megismertél 5-10 típust, akkor a következőt látva csak-csak meg tudod mondani, hogy mekkora a névleges feszültség. És persze, nyilván az észlelés alapja az, amit #5 és #7 írtak előttem.

2015. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!