Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Drog-kiselőadás? Hogyan...

Drog-kiselőadás? Hogyan magyarázzam el az osztályomnak, hogy hogyan alakul ki a függőség?

Figyelt kérdés

Kiselőadást vállaltam a témából.



Az osztályomban vannak drogproblémák,ezért nagyon érthetően,lebutítva szeretném elmondani,hogy hogyan alakul ki a függőség,de leginkább csak olyan leírásokat találtam,amik nekem is kicsit magasak.


Valaki,segítség?



2014. máj. 4. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éveseknek kell tartanod az előadást? És te mennyi vagy?
2014. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A saját soztályomnak,16-17 évesek
2014. máj. 4. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát egy 30-40 perces előadást nem tudok/fogok leírni ide. Inkább csak címszavak, ötletek és gondolataim vannak.
2014. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából már nagyrészt megvan,csak ez a rész hiányzik belőle,hogy hogyan alakul ki a függőség-egyszerűen,néhány mondatban.
2014. máj. 4. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden szer ad valami élményt a használónak. Ez az érzés vagy állapot miatt nyúlnak újra szerhez. Egy idő után egyszerűen az elvonási tünetek miatt, már lehet élmény sincs, csak a függőség miatt kell cucc.

De igazból szer függő ez a téma, nem feltétlenül lehet általánosítani.

2014. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy nem lehet igazán elképzelni, vagy elmagyarázni. Most, mondhatnál egy statisztikát, vagy elmondhatnád hogy mi a kémiai háttere a dolognak, vagy mondhatnál pár rl példát. Egy "kezdő" dorogos úgy fogja gondolni, hogy nem, ez nem is ilyen komoly, vagy csak az idióták kerülnek bajba, vagy csak önkontroll kérdése az egész, vagy elég lesz akkor leállni, amikor már a rl rovására megy a drogozás.
2014. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden olyan szernél, amely megerőltetés nélkül pozitív élményekhez juttatja a szervezetet, fennáll a függőség kialakulásának lehetősége.

Pszichikai függőség: a szer lelki támaszt ad az életvitelhez.

Fizikai függőség: a szervezet kémiailag átprogramozódik a tartós szerhasználattól, a szer elhagyása megvonási tünetekkel jár.

2014. máj. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ebből a videóból szerintem elég jól meg lehet érteni.

https://www.youtube.com/watch?v=tl99-Nb5sec

2014. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mégis, hogy érted azt, hogy az osztályodban vannak drog problémák? Ha csak néha szívogatnak, az még nem gáz, ha meg durvábbakat tolnak, akkor a te előadásod nem fogja leállítani őket valószínűleg. Szóval ne számíts túl nagy sikerekre, főleg ha csak egy ilyen "a drog rossz, értem?" jellegű előadással készülsz. A tanároknak bejöhet, de ennyi.
2014. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!