Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 25 evesen tul a fosulin. Azon...

25 evesen tul a fosulin. Azon veszem eszre magam, hogy nagyon lassan tudok szamolni, es minimalis stresszhelyzetben meg meg lassabban. Vmi app, oldal, ahol fejleszthetem a fejszamolasom?

Figyelt kérdés
konyvet ismerem. Gyajorlati jatek program kell, nem debil 5+2 hanem 2 jegyuek osszeszorzasa, gyors osszevonasok 10-100 szamkorben, akar memoriajatek

#Fejszamolas
2014. máj. 6. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem matek szakon végeztél, akkor ez nem is olyan nagy probléma. Én is 24 évesen túl vagyok a fősulin és ettől függetlenül szintén lassan számolok. Másban viszont erősebb vagyok. Matekot sosem értettem, mindig is utáltam és nem is érdekelt annyira.
2014. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl erdekel a bartenderkedes ahhoz kene tudni gyorsan szamolni
2014. máj. 6. 11:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom mi az a fosuli, de a te korodban ezt már lekésted. Ugyanúgy, mit a zenélni tanulást. Mindennek megvan a határa.
2014. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát attól szerintem lehetsz bartender, hogy nem tudsz gyorsan összeadni és kivonni. Beütöd a gépbe és kész, meg egyébként ebbe is bele lehet jönni hamar. A bartrender nem attól bartender, sőt egyik vendéglátós sem azért vendéglátós mert pikk-pakk összeadnak számokat. Kapásból szerintem kevesen tudunk összeszorozni kétjegyű számokat.
2014. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:

Tessék:

[link]

2014. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Attol meg hogy beutom a szamokat meg nem adtam vissza 5000 bol 3450 ft-ot ugy hogy csak 200as meg 50es van. Mindennek meg van a hatara? Hat oreg ha igy gondolkodsz eleg hamar megoregszel ;)
2014. máj. 6. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van Exceled, akkor elég egyszerű:

G1,H1 : INT(VÉL()*90)+10

G1 és H1 képletét lehúzod/másolod még x sorba

Az egészet átmásolod A-B oszlopba, az ÉRTÉKEKET.

(Mert a képleteket újraszámolja)

C1-x : ide írod be a fejszámolás eredményét (A*B)

D1 : A1*B1

D1 képletét lehúzod/másolod még x sorba

Ellenőrzöd C = D ? Vagy E1=C1-D1 és ha nem 0 akkor rossz

Ugyanígy pl 3jegyűek összeadása, kivonása ...

2014. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Könyvek:


Dominic O'Brien: A sikeres vizsgázás titkai

Dominic O'brien: Memóriafejlesztés

Joshua Foer: Ainsteinnel a Holdra

Arthur Benjamin; Michael Shermer: Fejszámolás (kötelezően ajánlott)


Oldal:


[link]

2014. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*Nekem sokat segítettek, 1 év alatt hatalmasat fejlődtem, emellett megszerettem a matekot. Tavaly 28%-os lett az érettségim matekból, azóta több próbaérettségit is megírtam és mind 90% felett sikerült, most érettségiztem újból (minimum 92%-os lesz és teljesen egyedül készültem fel). Szeptembertől kezdem az egyetemet.
2014. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!