Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen messze kell lenni egy...

Milyen messze kell lenni egy villámhárítótól, hogy ha belecsap a villám, akkor én ne szenvedjek semmilyen károsodást?

Figyelt kérdés
süketülés, vakság, stb..

2014. máj. 6. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
50-100 méterre szerintem már megúszod, de ha közelebb vagy akkor sem lesz belőle maradandó károsodás.
2014. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A villámhárítótól pár méter elég, de a villámtól nem árt, ha minél messzebb vagy!

Ha mást nem, a dobhártyád kiviszi.

Úgyhogy azt is nézd, hogy a villámhárító csúcsától legalább 50 méterre légy, amikor belecsap a villám.

2014. máj. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
A lényeg, ha érzed, hogy feláll a hajad meg a szőr a karodon, meg felfújódik rajtad a dzseki, már guggolhatsz is le befogott füllel és csukott szemmel. Közben imádkozhatsz, hogy van nálad magasabb és jobban vezető céltárgy.
2014. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezt így előre lehet észlelni? haj dzseki stb?
2014. máj. 8. 22:22
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Lehet. Csak az azt jelenti, hogy állati közel lesz.

Én már éltem meg egyszer viharban hegytetőn, egyszer Balaton-parton. Mindkétszer 20 m-nél közelebb csapott be. Egyszer mögöttem, egyszer épületsarok takarásában, de akkor is elvakultam, mintha közvetlenül vakuval villantottak volna a szemembe.

A durranás nem csak a fülemre hatott, mintha két teli tenyérrel izomból mellbevágtak volna.

A fülem meg órákon át sípolt utána.

2014. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Pici fogalmi tisztázás: a villámhárító nem azért és arra van hogy a belecsapó villámot levezesse, hanem hogy a földi egyenpotenciálra hozva "kiszigetelje" az épületet.


Mivel jól szigetelet épület Föld-0 lesz, nem igazán oda csap bele, hanem keres más jobban vezető utat a villám, ezért "hárító", nem azért mert levezeti a villámot.


Ha tényleg belecsap a villámhárítóba a villám ennek ellenére, ott komoly hang- és fényeffektus lesz, valamint meggyulladhat a tetőszerkezet és a nagy áram/térerősség hálózati zavarokat, károkat okozhat a végpontokon és az épületben. Biztonságos távolságot 10-20m-re saccolom, hogy eredeti kérdésedre is adjak választ.


(akár többszáz millió Voltról és százezer Amperről beszélünk, az filickavas nem képes a keresztmetszetén rövid idő alatt elvezetni ekkora áramot károsodás nélkül.

2015. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6: Fura dolgokat írsz... Mások szerint a villámhárító nem így működik...


A filickavas meg el tudja vezetni a villámáramot. Mivel méretezték, nem pedig kitalálták... Persze valószínűségre. De a villámvédelem minden aspektusában valószínűségi dolog. Egyébként pontosan:

1000 villámcsapásból egyben a 10 mm átmérőjű Al vezető becsapási pont környékén fél méter hosszban valóban el fog olvadni, illetve 8 mm átmérőjű Al akár teljes hosszában elolvad.

2015. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát, jobb lenne, ha akkor kézbe se vennéd a villádat!
2018. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!