Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg létezik ilyen II....

Tényleg létezik ilyen II. világháborús fénykép?

Figyelt kérdés

Állítólag létezik olyan fénykép a II.világháborúból ami azt ábrázolja hogy egy magyar huszár egy szovjet tankot csapkod a kardjával . Természetesen a frontvonalban.

Tényleg van ilyen ? A töritanárom szerint van , csak azt nem tudjuk hol .

Ha mégis van , akkor belinkelnétek ? Vagy ha nem lehetséges akkor hol találhatok ilyen képet ?


Azt mondják hogy az 1939-es lengyel megszállás idejéről is van olyan fénykép amin lengyel ulánusok dárdával ill. szablyával rohamoznak német tankok ellen.

Ha ilyen fénykép is van kíváncsi volnék arra is.

Előre is köszönöm !



2014. máj. 11. 20:58
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:

A lengyel ulánusroham a tankok ellen csak legenda, illetve propagandacélból eltorzított történet.

[link]

[link]

2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanítani már a 70-es években is tanították, de mégg nem beszéltem olyan emberrel, aki látta a fényképet. A lovasság mindig elit egység volt. Csináltak sokmindent, ami utólag fura, de lóval tankot támadni elég elkeseredett, mivel alapvetően gyalogság ellen voltak kiképezve. A harckocsival kisért gyalogság már érdekesebb kérdés..
2014. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen volt ilyen, sőt a németek is nagyon sokszor lovas századokat használtak a lövegeik vontatására mivel nem volt olyan gépesítés mint ahogy azt propagálták, az hogy egy magyar katona tankot csapkodna szerintem nem volt , ez tuti kitaláció, de az 1 vh ban rendeszerísett fegyver volt a korbács és a fokos.
2014. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha létezne ilyen fénykép akkor már rég meme lenne. :)
2014. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én olyat hallóttam,hogy egy szovjet tábornok küldött lovasságot harckocsik ellen,mert szerinte a harckocsik lassú,nehézkesen mozgó szerkezetek.
2014. júl. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!