Tényleg csak 7% energiát kap a test az ennivalóból?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0R..
És melyik tudós mond ilyeneket ,és hol mondják az ellenkezőjét? forrást
Ennivalója válogatja.
Vannak könnyen emészthető ételek, vannak nehezen emészthetők, és vannak emészthetetlenek.
Nem értetted: az ételben levő energiának csak 7%-át tudjuk-e felhasználni.
Nem igaz, mert minden ételből változó %-ot. A cukorból nagyon nagy %-ot, a fűrészporból (amit néhány ételbe pl. eper helyett tesznek) pedig semmit.
Sőt ha azt vesszük, hogy az atommagjaikban mennyi energia van, míg vas atommá alakulnak, akkor csak tíz a mínusz sokadikon részét használjuk :)
De amúgy az emészthető részek közel 100%-át hasznosítjuk, azaz a zsír, keményítő, cukor nem kerül a székletbe és aminosav se sok. Amit nem bontunk, azok a cellulóz, lignin és egyéb emészthetetlen rostanyagok.
Látom senki nem értette meg mit kérdeztem .
A kérdés tényleg igaz hogy akármennyit zabálsz,iszol , ez a pali azt állítja hogy a tudomány is azt állítja hogy az energiamérleged csak 7% ában mutatható ki a kajából piából ,vagyis hogy nem látjuk a 93% honnan megy be a testbe hogy ne halljunk meg .
Nem azt kérdem hogy tartalékol vagy nem egyszerűen a bemenet és a kimenet közti magyarázatot keresem tudományosan ,mert állítólag a tudósok azt mondták.
Egyszerűen kérdezve fedezi e a táplálékra írt Joule érték az ember életfunkcióihoz szükséges energiafogyasztást, mennyit fogyaszt egy sejt ?
>A kérdés tényleg igaz hogy akármennyit zabálsz,iszol , ez a pali azt állítja hogy a tudomány is azt állítja hogy az energiamérleged csak 7% ában mutatható ki a kajából piából ,vagyis hogy nem látjuk a 93% honnan megy be a testbe hogy ne halljunk meg .
-Nem, a tudomány nem ezt állítja, úgyhogy kár is tovább ragozni. Minden energiaforrásunk a táplálékból származik. Ha egy ételben nincs jelentős mennyiségű emészthetetlen rost, akkor az égetésekor felszabaduló (kalorimetrikusan mérhető) energiamennyiség egyenlő az általunk felhasználható energiamennyiséggel.
Van még egy dolog, kérdező.
Ha valaki munkát végez, akkor közben lehet mérni, hogy mennyi oxigént használt el.
Mit ad isten: pont annyit, amennyi az adott munkához kell.
Tehát a másik oldalról is így van: annyi tápanyagot használunk fel (a veszteségekkel együtt, persze), amennyi munkát végzünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!