Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek szöveges feladat Egy 72...

Matek szöveges feladat Egy 72 oldalas újság minden oldalán van oldalszám. Az újság lapjai nincsenek összetűzve, csak egymásra helyezve és félbehajtva. Ha elveszítjük a 4. oldalt tartalmazó lapot, mely oldalak fognak még hiányozni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Te komolyan nem bírsz a kis ujjacskáidon négyig elszámolni?
2014. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

milyen segítőkész valaki :D kompetenciát csinálok, és ami szerintem jó, azt a gép nem fogadja el

de ha nincs kedved segíteni akkor miért írsz? köszi

2014. máj. 18. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

3, 4, 69, 70


mert

1 2 (71 72) egy lap

3 4 (70 69) kerül egy lapra


Viszont az elsőnek igaza van, ez csak logika (se)

2014. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:
89%

A kompetencia felmérésnek nem az lenne a lényege, hogy megtudják, hogy egészen pontosan te mit tudsz? Nem arra kíváncsiak, hogy mit tud összehozni a fél internet összefogva…


Neked is jobb, ha a valódi tudásodat adod, mert így úgy fogják tekinteni, hogy sokkal jobban érted a matematikai logikát, mint amennyire, aminek később te iszod meg a levét.


#3: Pont ezért nagyon nem jó, hogy konkrét választ adtál.


Amúgy erre nincs képlet, pont az a feladat lényege, hogy megérted-e a problémát magát, és ahelyett, hogy vadul elkezdenéd a feladatban szereplő számokból valamiféle műveletet csinálni, összeadni, kivonni őket, ahelyett megpróbálod elképzelni, hogy hogyan is néz ki az az újság, ha fejben nagyon nem megy, akkor fogsz két papírlapot, összehajtod, az elején felírod az oldalszámokat, meg a végéről visszafelé felírod az oldalszámokat, és megnézed, hogy melyik papírfecnin szerepel a 4. sorszámú oldal, és azon melyik sorszámok szerepelnek még. Ehhez nulla matematika tudás kell, azon kívül, hogy le tudod írni a számokat.

2014. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ezt így én is felfogtam, de mondom, a gép nem fogadta el! ami válaszokat kaptam megoldásnak a másik kommentelőtől, azokat írtam be, és nem fogadta el. Nem vagyok sík hülye, még egy újsággal is kipróbáltam, de hiába írtam be, összevonta a számokat vessző nélkül, és nem fogadta el. De azért köszönöm
2014. máj. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!