Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy számolom ki a háromszög...

Hogy számolom ki a háromszög szárait, szögeit ilyen adatokból?

Figyelt kérdés

Egy egyenlő szárú háromszög alapja 2.5 cm, a beírható kör sugara 9 cm.

Ennyi adat van meg. A szögfüggvényeket vesszük most, de nem tudom, hogy ennek hogyan álljak neki..


2014. máj. 22. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mik az adatok? Amit írtál, rőt ökörség!
2014. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:

Elsőnek rajzod fel az egészet: [link]


Keress benne derékszögű háromszögeket. Elsőnek a BTO háromszöget kell, hogy megtalál, abból tudsz szöget számolni. Utána azt kell észrevenned, hogy az ABO háromszög is egyenlő szárú, tehát az EBO és EAO háromszög egybevágó. Ebből ki kell, hogy tudd számolni, ha tudod, hogy mivel egyenlő egy szög szinusza, koszinusza. Ha meg nem tudod, akkor nézd meg a tankönyvben.

2014. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:
Opsz, köré írható körrel csináltam meg. Egy egyenlő szárú háromszögbe beírható kör sugara nem lehet nagyobb mint az alap…
2014. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még a zátmérője se...
2014. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+++
2014. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2xSü: köszönöm, hogy válaszoltál :)

#1: ezt mondd a matektanáromnak. És köszi a sok segítséget

#4: ha a sugara nem lehet nagyobb, akkor gondoltam hogy az átmérője sem :) azért neked is köszönöm :)

2014. máj. 23. 06:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a tanárod ezt a feladatot adta, akkor egy ökör. Ha a beírható kör sugarának KÉTSZERESE kisebb, mint az alap, a feladat megoldható, ecsém!
2014. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!