Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van ötletetek a matek házimhoz...

Van ötletetek a matek házimhoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy háromszögben, a "b" oldalhoz tartozó súlyvonal hossza kétszer olyan hosszú, mint a "c" oldalhoz tartozó súlyvonal, és merőleges rá. Mekkora a háromszög kerülete, ha az "a" oldalhoz tartozó súlyvonal 60 cm hosszú?

a válaszokat előre is köszi :)



2014. máj. 25. 18:11
1 2
 1/20 anonim válasza:
Milyen szabályt/Melyik leckét vettétek azon az órán, amikor ezt feladták?
2014. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Súlyvonal fogalma (a hszögek csúcsát, a szemben levő oldal felezési pontjával összekötő szakasz), de a Tanár úr azt mondta, hogy Pitagorasz tételével kell, de valahogy nem jövök rá..... :(
2014. máj. 25. 18:31
 3/20 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű:

[link]

2014. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)

(lehet, hogy tök béna vagyok, de magyarázatot is tudsz hozzá adni, mert nem minden világos.. :D )

2014. máj. 25. 19:03
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi az első kérdésed? (Mindre szívesen fogok válaszolni)
2014. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Az "a" oldal felezőpontjától a/2 távolságra van a súlypont? Ez egy szabály (amyi ugye érvényes a többi oldalra is)? Oké, hogy nem tegnap tanultam a súlyvonalakról, de ezt komolyan elfelejtettem? Mondjátok, hogy ez egy speciális eset! :D
2014. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ez speciális eset, mert a másik két súlyvonal merőleges egymásra, tehát a BCS háromszög derékszögű, Thalész-tétel,

a súlyvonal harmada=BF=FC.

2014. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
hogyan jöttek ki az oldalak hosszai?
2014. máj. 25. 19:19
 9/20 anonim válasza:
Ó, tényleg! Sajnálom kérdező, hogy nem vettem észre. A másik válaszolónak igaza van! Valahogy elkerülre a figyelmemet, hogy a BSC háromszög derékszögű... (én meg már ítram fel a több ismeretlenes egyenleteket :D)
2014. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
*elkerülte
2014. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!