Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt állok, megvett...

Érettségi előtt állok, megvettem a feladatgyűjtemény a történelem érettségihez 11. évfolyamát (irásbelis), megéri megvenni azt a könyvet ami 9-12. évfolyamig van? 1500ft körül van. Volt aki használta, segitett neki? Vélemények?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 09:58
 1/6 anonim válasza:

Semmi értelme! :) Igazából nekem is megvan, de nem használtam, eladtam. A töri írásbelire sokat nem lehet tanulni, se a magyarra, csak reménykedj, hogy a 4 év alatt elég sokat tanultál. Szóbelire persze ott vannak a tételek, azokat be kell verni.

Amúgy utólag rájön az ember, hogy az érettségi a legkönnyebb dolog a világon. ^^

2009. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Középszinten elég kell hogy legyen az, amit órán tanultál.

Java része úgyis forráselemzés, ha jól tudom, úgyhogy sokra nem mégy vele.

Emelt szinten már neccesebb a dolog.

De a tudásanyag ott is ugyanaz, csak ott a kombinációs készségedre mennek rá, ami ugyebár nem tanulható, vagy legalábbis nagyon nehezen.

Szóval én azt ajánlom, hogy nézd át azt, amit órán tanultatok, olvasgasd a tankönyveidet és reménykedj!

Nekem így lett az emelt szintű 81%. És csak azért nem jobb, mert az esszénél a témaválasztást félreértettem és 4 esszéből 2-re ezért 0 pontot kaptam.

2009. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem megyek sokra vele. Pedig tanárom mondta elég komoly tanár de akkor nem veszem meg fölöslegesen. Nem is nehéz akkor az érettségi? Engem már nagyobb elilyesztettek...
2009. dec. 31. 12:27
 4/6 anonim válasza:
Szerintem sem néhány könyvön múlik, hogy milyen lesz az érettségid töriből, viszont nem biztos, hogy rossz ha be tucc ilyen cuccokat szereni. Pénzt persze semmikép se adj érte, érdeklődj felsőbb évesektől, hátha tudnak adni valamit, vagy könyvtárakból kölcsönözz! AZ ÍRÁSBELIRE IS LEHET KÉSZÜLNI! Nézd meg a korábbi évek írásbeli feladatait, esetleg mégkorábbról a felvételi írásbeliket. Majd szűrd ki mik azok a típusfeladatok amik gyakran visszaköszönnek, s a beszerzet könyvekből főleg az ilyen feladatokat old meg. Végzett töritanárként ezt tom javasolni :D Sok sikert az érettségihez!
2009. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem is nehéz akkor az érettségi?"

Ezt azért nem mondanám.

De ha a gimnázium négy éve alatt szorgalmasan tanultál, mindig 4-eseket, 5-ösöket kaptál (persze egy-két becsúszott 3-as, 2-es, 1-es nem számít) és átnézed a négy év anyagát, akkor szerintem nincs aggódni valód.

Plusz elvileg a középszintű tételek nyilvánosak. Az írásbelin is csak annak az anyagát kérdezik.

2009. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
92%-os magyart írtam úgy, hogy az írásbelire semmit sem készültem, szóbelin pedig 30/30 pontom lett, s csak 2-3 napot tanultam rá. Törim lett 76%, mivel a tanárunk esszé-elvárásai kicsit magasak, a matek 66, mivel azi dei középszint elég nehézre sikrerült (az emelt meg állítólag könnyű volt a korábbi évekhez képest). Angol 100% emelt szinten, s egy informatika 87%. Nem nehéz, nem vagyok egy stérber, nem tanultam/tanulok sokat, de aki fejben otthon van kicsit, simán 3-4-esre megírja a középszintet.
2010. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!