Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A magyar történelem baklövései...

A magyar történelem baklövései? :O

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából nem tudom minek teszem fel ,ezt a kérdést..talán mert kíváncsi vagyok más nézőpontjára..

Mint tudjuk, a magyar történelem igen eseménydús..és van jó pár rossz oldala..lásd: trianon, török megszállás stb..

Konkréten erre a kettőre szerettem volna kitérni!

Mind a kettő , elkerülhető/kiküszöbölhető lett volna , csak mi másképpen álltunk a dolgokhoz!

Ez szerintem nagyon érdekes.

Persze nem látunk bele az akkori emberek gondolkodásába, és a szituációt sem ismerhetjük teljesen , 1.de vajon minek kezdtünk harcot a törökökkel? Szulejmán , követeket küldött m.o-ra ,hogy ő csak át szeretne vonulni az országunkon, a seregével, mivel ő Bécset szeretné megtámadni..erre a a válaszunk: megöltük a követeket és utána jó pár évig "szívtunk" a "barátságos" fogadtatásuk után...Miért harcoltunk velük? Ilyenkor még nem létezett monarchia, igazából csak ártott nekünk a nagy nyugati birodalom...következmény: rengeteg halott, rengeteg pusztítás, alárendeltség...

2. a 2.világháború előtt , ugyebár[és közben is, de ez nem fontos most] kaptunk egy levelet , amiben az állt , hogyha

nem állunk/harcolunk a németek oldalán, akkor felülvizsgálják a trianoni békeszerződést..[,hogy ebből mennyi lett volna igaz azt nem tudhatjuk]..de a nagyhatalmak nem arról híresek,hogy lejárassák magukat szava szegett ígéretek miatt..mi ismételten[az első vh.ból sem tanulva] a németek oldalára álltunk...következmények: válság tovább fokozódása, rengeteg halott, alárendeltség ,kihasználás ... és ezért mit kaptunk ismételten? Azokat a területeket, amiket 90%ban magyarok éltek,és pont ezeket kaphattuk volna meg ,a felülbírálás után...és még egy megszállást szovjet részről..:D

És sajnos már túl későn ébredtünk fel..

Nem értem ezeket a részben politikai lépéseket..

Számomra[igaz már később könnyű okosnak lenni] ezek annyira buta döntések voltak...előre lehetett tudni ,hogy a 2vh.ban a németek halálra vannak ítélve, ha kezdeti sikereik voltak ,ha nem...

Nem tudom elképzelni ,hogy az a sok fejes, katonák,politikusok, tudósok ,hogy dönthettek annyiszor ennyire naivan ..lehet ,hogy én vagyok az,de ez számomra nevetséges!

Mi a véleményetek ezekről?:O


2011. aug. 22. 16:33
 1/6 bitangbigtank válasza:

1-re a válasz a kereszténység. Az egész ország keresztény volt, ráadást akkor még katonai hatalma is volt a pápának, a Német-Római Birodalomról nem beszélve. Akár hogy nézzük, nem úsztuk volna meg a háborút.

2. Amikor mi hadat üzentünk a szovjeteknek akkor a Németeknek hatalmas sikerük volt. majdnem egész Európát birtokolták, nem is beszélve hogy nem sokkal előtte kaptuk meg észak Erdélyt. A Magyar vezetés pedig nem akarta elveszteni Erdélyt, mert hogy a románok már harcba zálltak a németek oldalán, és esetleg jutalomból megkapják.. De megnyugtatlak át akartunk mi állni , de elkúrtuk.. Túl későn akartunk..

2011. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A románok okosabbak voltak előbb kiszáltak?
2011. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A másodikra a válasz az, hogy ha nem állunk a Németek mellé, megtámadnak. Ha nem állunk sehol, ki mentett volna meg? Ha a Szövetségesekhez állunk, ők hogyan mentenek meg? Egy akkora birodalom mint a Német, nagyjából egy hónap alatt eltörölt volna minket.
2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem az okosság kérdése volt.
2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ucsiha Madara ***** válasza:

A törökökkel azért volt a baj, mert akkor Jagelló királyunk volt, aki szövetségben állt az átkozott Habsburgokkal, és így hülye lett volna átengedni a törököket, hadd pusztuljanak a magyarok, zajlon az ő területükön a háború.

Aztán a 2.pont, hogy felülbírálták volna Trianont.... ezt nem hiszem. A b*zi franciáknak érdekük volt a Kárpát-medence széttaglaltsága, Angliának, USA-nak vagy oroszoknak se lett volna haszna belőle. Meg nem ígérgetni hogy majd egyszer valamikor talán a jövőben felülvizsgáljuk.. hanem egyértelműen, ahogy a németek, ha mellénk álltak, megkapjátok ezt és ezt a területet. Szerintem.

2011. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nemakarom ugyanazt elismételni amit előttem írtak,nem tudhatjuk mijárt a fejükben akkor...sajnos trianon hatására Szerbiában lakok...de a kérdésre visszatérve:a 2. világháború mondjuk úgy...eléggé összetett volt,akkor ezt tűnt a jó politikai résznek,és ahogy mondták magyarország területeket is kapott vissza,amit igaz később elvesztett.
2011. aug. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!