Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a zsenik nagy...

Igaz, hogy a zsenik nagy részének van valamilyen elváltozás az agyában?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Eloszor is, definiald kerlek, hogy mihez kepest erted az elvaltozast. Aztan mondd meg kerlek, hogy mifele elvaltozasra gondolsz. Aztan pedig definialhatnad a zsenit, es vegul kivancsi vagyok, hogy vajon milyen eljarast kepzelsz el, ami a zseniket osszeveti a nem-zsenikkel. Vagy ezt valahogy ugy kepzeled, hogy a zsenik sorba allnak agyfotozasra, hogy a hozzad hasonlo hulyek megnezhessek amijuk sose lesz?
2014. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

A világnak több szerény zsenire lenne szüksége !

Olyan kevesen maradtunk..

2014. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves, tisztelt 1. válaszoló!

Ezt a kérdést azért tettem föl, mivel feltűnt, hogy néhány "zseniális elme" boncolása közben "furcsaságokat" találtak az agyukban, és gondoltam, hogy ez a "hozzám hasonló hülyéket" is érdekelni fogja. Hogy választ adjak a felmerülő kérdéseidre: elváltozás alatt azt értem, hogy az agyuk felépítése nem egyezik az átlagossal, zseninek pedig a kimagasló képességekkel, intelligenciával született egyéneket vélem. Remélem ezzel tudtam segíteni, hogy a jövőben értelmes válaszokkal,észrevételekkel tudd támogatni a Gyakori kérdések tagjait, kérdezőit, és még a hozzám hasonló hülyék is örömmel fogják a válaszaidat.

Köszönöm, ha elolvastad!

2014. jún. 3. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Valaminek csak kell lennie, különben normális emberek lennének, nem zsenik.
2014. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
60%

Bizonyos agyi defektusok okozhatnak egyes területeken átlag feletti képességeket, miközben más területen meg esetleg hátrányos helyzetben vannak. Nézd meg egyes autisták matematikai, vizuális és egyéb memória-képességeit.

volt olyan zseniális ifjú matematikus, aki olyan mértékű hidrokefáliában szenvedett, hogy az agya gyakorlatilag csak egy vízzel teli, pár mm-es falú buborék volt.

Egyes "zseniknél2 kimutatták, hogy egyes témákhoz tartozó aktivitások az egyébként teljesen egészséges agyukban tök más területen vagy más területen IS vannak, mint az átlagembereknek.

De ez nem feltétlenül igaz minden olyan emberre, akinek átlag feletti képességei vannak.

Teljesen normális fizikális felépítésű agynál is lehetnek nagy értelmi képességek.

Biztosan vannak minden átlag feletti képességnek okai és ezek biztosan megtalálhatók. Lesznek. Ma még nem feltétlenül. És ezek nem feltétlenül defektusok miatt vannak.

Schwartzi 60-as bicepsze sem defektus. :)

2014. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

“Ezt a kérdést azért tettem föl, mivel feltűnt, hogy néhány "zseniális elme" boncolása közben "furcsaságokat" találtak az agyukban, és gondoltam, hogy ez a "hozzám hasonló hülyéket" is érdekelni fogja. “


Kik talaltak? Hogy definialtak, hogy az illeto zseni? Milyen forrasra hivatkozol? Vagy csak valami mendemonda? Minden zsenit felboncoltak? (Mivel azt allitod, hogy a zsenik _tobbsegenel_ talaltak elvaltozast. Mindenfajta zsenibol boncoltak (festo, matematikus, szinesz, vegyesz stb)?

Ha neked van ilyen forrasod, akkor miert tolunk kerdezed?


“Hogy választ adjak a felmerülő kérdéseidre: elváltozás alatt azt értem, hogy az agyuk felépítése nem egyezik az átlagossal,”

Na de mi az, hogy atlagos? Marmint makromorfologiara gondolsz? Lebenyek szama, stb? (Ezek azok, amik lathatok egy boncolasnal.) Vagy inkabb mikroszkopikus strukturakra, ideg-ideg kapcsolatokra? (Ezek nem lathatok es a halal utan elkezdenek bomlani.) Mivel az atlag sem egyforma, hanem az atlagemberek kozt is van variancia, ezert eleve kicsit bonyolult azt mondani, hogy X elteres mar kilog a varianciabol. Ehhez nagyon-nagyon sok atlagembert is fel kell boncolni, hogy legyen egy rendes variancia.


“zseninek pedig a kimagasló képességekkel, intelligenciával született egyéneket vélem.”


Nekem is kimagaslik az intelligenciam. Zseni vagyok?


“Remélem ezzel tudtam segíteni, hogy a jövőben értelmes válaszokkal,észrevételekkel tudd támogatni a Gyakori kérdések tagjait, kérdezőit, és még a hozzám hasonló hülyék is örömmel fogják a válaszaidat.“


Hulye kerdesre hulye valasz. Legkozelebb ha hulye valaszt kapsz, gondold vegig, hogy nem a kerdesed volt-e hulye.

2014. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6., drága szívem!

Látom bekattant zseniális agyad, hogy egy nálad alacsonyabb intelligenciahányadossal rendelkező személy vissza mert írni, mikor "felsőbbrendűségedet" éreztetve, gúnyos hangnemben kioktattad. Igazán sajnálom, megtudom érteni az érzékeny lelkivilággal rendelkező embereket. Most, hogy így belegondolok szörnyű lehet az életed: mindenki értetlenül kérdezősködik körülötted, neked meg már az agyadra meg a sok idióta ember, hiszen te rendkívüli intelligenciádból adódóan minden kérdésre azonnal tudod a választ. Szörnyű lehet, még jó, hogy én ilyen "hülye" vagyok, és nem kell a fejemet fogva mások eszetlenségein szörnyülködnöm... Még egyszer sajnálom, hogy leszóltam egy ilyen fenomenális elmét, kérlek fogadd őszinte sajnálatomat. És, hogy kiteljesedjen a fejedben lévő zseniális adatbázis, kérlek fogadd el tőlem ezt az apró közhelyt: Okos enged, szamár szenved...

2014. jún. 4. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!