Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írnátok pár érvet, miért kell...

Írnátok pár érvet, miért kell az érettségi?

Figyelt kérdés
Holnapra beadandót kell írnom és az érettségi mellett érvelek, miért is van rá szükség. Adnátok pár tippet, miket írhatnék bele?
2010. jan. 3. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban evidens, bizonyos fokú oktatottságról biztosítja azt aki alkalmazni szeretne téged, egy alapműveltségi "teszt".
2010. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért kell? Gondolkozz el ezen, az érvelés nagyon könnyű. Például: A legtöbb munkahelyen nem helyezkedhetsz el érettségi nélkül, ez bizonyítja, hogy valahol már teljesítettünk, egy akadályt leküzdöttünk, megálltuk a helyünk. Az érettségi nagyon fontos a továbbtanulás szempontjából is.
2010. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mert azt hiszik,attól leszel okosabb..amúgy nemrég láttam egy hirdetést,nekem szakmám van,de bizonyos okok miatt nem tudok benne elhelyezkedni,gesztenyeárusnak érettségi volt a feltétel,azt hittem lefordulok a székről!!!
2010. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ekeke ***** válasza:

Éretlenséginek nevezném: aki ezt elvégzi ma, pontosan tudható, hogy semmire nem alkalmas még, de arra nagyon.

Épp az érettségről nem tanúskodik, hiszen az nem érett ember, aki még 5-10 évig iskolákban akar lógni, majd követeli a magasabb bért a káros tevékenységeiért.

Aki érett, már túl van 7 év valós munkán, önálló keresete van, aminek jó részét hazaadja, ideálisan 24 éves.

2010. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lányoknál ahol alig van szakma nagyobb teret nyit meg előttük. Anélkül szinte nincs is miből választani:S
2010. márc. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!