Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeptembertol megkezdem az...

Szeptembertol megkezdem az OKJ-s rendszergazda tanfolyamoz. Mit nezzek at, milyen alap elmeleti anyagokat, hogy felkeszult legyek es ne erjen nagy meglepetes? Gyakorlatban nem vagyok rossz, de az elmelet nem megy.

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis az alapoktól fogjátok kezdeni, sőt, én amikor jártam, fél éven át csak unatkoztunk, mert kötelező volt Windows és Office alapismereteket is tanulnunk.

Hogy érted, hogy az elmélet nem megy? Melyik része? Nem vagy tisztában azzal, hogy mi az az IP-cím, MAC-cím, mit csinál a router (mondjuk ezt sokan nem tudják pontosan), vagy hogy mik az optikai adattárolók?

2014. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen tudással rendelkezel? Van előképzettséged?

G.

2014. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamennyire képben vagy a témában nagy meglepetés nem érhet az ez elején. Mindent el fognak mondani tehát nagy eséllyel nem számonkéréssel fognak indítani. Lehet, hogy lesz szintfelmérés, de annak az anyaga sem fogja meghaladni a "mik az input és output eszközök" szintet. A hálózati részt a szátokba fogják rágni. Az OSI modellt szeretni fogjátok (ha most is része még a tananyagnak). :)

Igazából annak idején nekem ez az OKJ volt az ami közben volt időm azzal foglalkozni amivel igazán akartam. Szóval nem voltunk leterhelve, legalábbis nem éreztem...

2014. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szlávi-Zsakó: Módszeres programozás, programozási bevezető

Tanenbaum: Operációs rendszerek

Tanenbaum: Számítógép-hálózatok

Tanenbaum: Elosztott rendszerek

Marcel: Linux rendszerfelügyelet

Pere: Gnu/Linux rendszerek üzemeltetése

Bautts-Dawson-Purdy-Gregor: Linux hálózati adminisztrátorok kézikönyve

Purdy-Gregor: Linux Iptables

Tűzfalak, címfordítás, forgalomszámlálás

Kis-Lovassy: Windows Server 2003 rendszergazdáknak

Gál-Szabó-Szerényi: Rendszerfelügyelet rendszergazdáknak

Stanek: Microsoft Windows 2008. A rendszergazda zsebkönyve

Holczer-Benkovics: Windows Server 2003 hálózatok kezelése

Meloni: A PHP, a MySql és az Apache használata


További infó:


[link]

2014. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igazából OSI modell ezzel mondjuk tisztában vagyok és a többivel is amiket írtatok (IP cím, MAC cím, stb.) azthittem kicsit összetettebb és bonyolultabb lesz a dolog, de akkor nem félek. Pusztán csak jól szeretnék majd teljesíteni, nem szeretnék beégni, mint a többi "hozzáértő".

Köszönöm!

2014. júl. 2. 13:12
 6/7 A kérdező kommentje:
...nem utánanéztem, nem vagyok tisztában az OSI modellel, csak hallottam róla. :D
2014. júl. 2. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell, hogy tisztába légy vele, azért mész oda, hogy megtanuld. Ez a tananyag része lesz majd :)
2014. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!