Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy másodperc alatt átlagosan...

Egy másodperc alatt átlagosan hány ember hal/születik meg?

Figyelt kérdés

Azt feltételezve, hogy 1 másodpercenként meghal, és egy másik ember megszületik, kiszámoltam, hogy állandó 7 milliárdos lakosság esetén 222 év kellene ahhoz, hogy teljesen lecserélődjön a Föld lakossága. Ezt úgy értem, hogy pl. a most élő legidősebb ember jelen lenne a nem tudom hányadik leszármazottja születésén, és ezt levideóznánk, majd az újszülött közvetlenül halála előtt megnézné a felvételt (persze akkor már nem újszülöttként...:D), akkor ő még elmondhatná magáról, hogy találkozott a videón jelenlévőkkel (anya, idős ember, orvosok, nővérek stb.). Tételezzük fel, hogy a videón szereplők közül már mindenki meghalt, kivéve az újszülöttet, aki jelen pillanatban a legidősebb ember a világon. Ő még ismert egy 222 évvel ezelőtt született embert, de most meghalt.

Ez szerintem reális érték, mert vannak 110 éves emberek, még idősebbek is (persze ez a videózós dolog, és hogy mindkét delikvens halálakor a világ legidősebb embere hülyeség, csak ezzel akartam szemléltetni a gondolatomat). Igazából lehet, hogy könnyen utánanézhettem volna, hogy mekkora ez a szám, de kíváncsi vagyok, mennyire lőttem mellé.

Szóval ez az 1 mp (kicsit kevesebb) reális érték?



2014. júl. 3. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kb 381 ezer ember születik, és kb 157 ezer hal meg.

Ez (/24/60/60) kb 4,4 ill. 1,8 fő/mp.

2014. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!