Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket érdemeseb...

Szerintetek melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Abban a középiskolában ahova szeretnék menni informatika és vendéglátás szak van. Nem tudom, hogy melyiket érdemesebb tanulnom. A válaszokat előre is köszönöm

2014. júl. 4. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Informatika, nekem egyértelmű. A vendéglátás sokkal stresszesebb, és ha nem komoly szinten űzöd, akkor egyszerűen kiöregedsz belőle.
2014. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is az informatika a jobb.

Már ott kezdődik, hogy ha lány vagy, akkor a vendéglátóipart felejtsd el, mert vagy az, vagy család (--> gyereknevelés), a kettő együtt nem megy. Kivéve nagyon "szerencsés" helyzetben, például egy cukrásztermelőben, ahol normál munkarend szerint dolgoznak, nem napi 12-14 órát.

De egy-két évtized után a szakácskodás és a pincérkedés fiúknak is elég megterhelő fizikailag is (--> pl. szinte elkerülhetetlenül visszeresedik a lábuk), és valóban igen stresszes tud lenni az egész.

Az ivászatról nem is beszélve, ami a vendéglátóiparban dolgozóknál szinte természetes.

Magasabb pozícióban (pl. üzletvezető) kisebb a fizikai megterhelés, de a stressz nem. Ráadásul nem könnyű ilyenbe kerülni, ha nincs alaptőkéd saját üzletet nyitni.

Informatikusként akár otthonról is dolgozhatsz, de egy irodában is kellemes. Az állandó ücsörgés miatt jelentkezhetnek egészségügyi problémák (pl. gerincbántalmak), ill. ha munkaidőn kívül nem sportolsz vagy mozogsz sokat, akkor néhány éven belül esélyes az elhízás.

(Az álló- és az ülőmunkáknak is vannak hátrányos eü. következményei.)

Még egy szempont: vendéglátóban rengeteg emberrel találkozol, ami jó is lehet, ha szeretsz emberek közt mozogni; de sajnos nem lehet elkerülni a bunkókat sem, márpedig olyanok is vannak bőven.

2014. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és hát igen a gerinc... :/ ez a legrosszabb ok amit felsoroltál utolsó. Nekem most nagyon durva gerincferdülésem van (a jobb vállam 5cm-el lejjebb van mint a bal) de én mindig mozgok :) (rendszeresen úszok és lovagolok) úgyhogy szerintem infóra megyek :)
2014. júl. 4. 21:15
 4/5 anonim válasza:
Az informatika meg ülő szakma, az sem jó a gerincnek. Amúgy az informatikáé a jövő (mellesleg a jelen is), és külföldön nagyon-nagyon sok pénzt lehet vele keresni. A vendéglátás halál szerintem, ha nincs saját kocsmád, vagy hoteled, akkor a jövedelem semmi.
2014. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. júl. 6. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!