Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt a "neodimium mágnes...

Ezt a "neodimium mágnes lassan esik le a vastag falú rézcsőben" jelenséget nem lehetne használni valamire?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=keMpUaoA3Tg

Önindukció lehet, nem? Az jutott eszembe, hogy rendes (akár vasmagos) tekercsekre simán egy nagyobbacska diódát kötve nem lehetne-e a mágnesre (vissza-) ható erőt "egyirányúsítani", aztán végre csinálhatnánk egy ilyen "free energy" videót plexilapon is remélhetőleg... Tekerccsel egyáltalán elérhető lenne ilyesmi?


2014. júl. 5. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egen, így is lehet generátort csinálni - vagy a vezeték mozog a mágnes körül, vagy a mágnes mozog a vezetékben. Mind a kettő energiát termel.


Csak ezzel egy a gond: ugyanannyi (sőt, több) energiát kell befektetni abba, hogy a mágnest visszavidd a cső tetejére, mint amennyit termel, miközben leesik. Szóval esés közben termel enegiát, és pont. Utána vissza is kell vinned valahogyan :) (Ha meg forgatod a csövet, az kb ugyanaz, mint amit a mai erőművekben használnak)

2014. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis videó. A vörösréz csőben eső mágnes erős örvényáramot kelt, melynek mágneses tere akadályozni igyekszik a mágnes mozgását.

A jelenség gyakorlatban? Elsőre a háromfázisú, kalickás forgórészű aszinkron-motorok működése ugrik be. Bár igen sok egyéb alkalmazás van.

+ - + - + - + -

A "free-energy" videókról. Láttam olyan videót ahol ahol működött egy középen megcsapolt, mágnes közelébe helyezett tekercs. Láttam olyat ahol nem.

Nem zárható ki, hogy a nullponti-energiát lehet hasznosítani. De ha kamu videót akarnék készíteni, egy hasonló tekercset helyeznék el a kamera látóterén kívül, és nagyfrekvenciás generátorral táplálnám.

2014. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rezgéscsillapításhoz használják ezt a jelenséget.
2014. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 harminezer oxigén ***** válasza:

De igen, használják is.


PL.: vidámparkokban található nagy sebességű hullámvasutakon így lassítják le a kocsikat a pálya végén


a maglev vonatokon a vészfékező rendszer is ezen az elven működik

2017. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!