Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyömbérsört csinálok, meddig...

Gyömbérsört csinálok, meddig dagad az üveg, mikor robbanhat fel?

Figyelt kérdés

A gyömbérsör ugyebár erjed, szóval szénsav keletkezik benne, 2L-es ásványvizes üvegbe raktam bele, de a hagyományos bemélyedés kezd eltűnni és hengerré válni az üveg, kb másfél napnál tartok.

Ez a típus lenne az, a 2L-es szánsavas Auchan Zoé

[link]



2014. júl. 6. 15:14
 1/7 anonim válasza:
Gyorsan vidd ki a kertbe, vagy ereszd ki belőle lassan a nyomást, kb 5 -6 bar nyomást visel el az üveg és nagyot szól mikor elpukkan.
2014. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy a CO2 az kémiai vagy biológiai úton keletkezik az üvegben. Gyanítom, hogy biológiai (erjedés), ez esetben viszont az erjedés során keletkező CO2 egyre növekvő nyomása elpusztítja az erjedésért felelős baktériumokat, vagyis egy bizonyos idő után le fog állni az erjedési folyamat. Kérdés, hogy melyik következik be hamarabb: az erjedés során felgyülemlő nyomás következtében elpusztuló baktériumok, vagy ugyanezen nyomás következtében szétrepedő üvegfal.


A régi, kétliteres visszaváltható kólásüvegeknél nem volt ilyen probléma, mert bőven elegendően vastag volt az üveg fala. Azonban ezek a mai palackok már alig vastagabbak egy nylonzacskónál, nem vagyok róla meggyőződve, hogy az erjesztőbaktériumaid fogják előbb feladni a "küzdelmet".

2014. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Az üveg nem dagad, ha nem nyomássálló, akkor már minimális túlnyomás is felrobbanthatja, ha pedig nyomásálló, akkor akár 20 bart, vagy többet is kibír. Meg kell nézni a specifikációját.
2014. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De miért kellett hermetikusan lezárni azt a flakont? A kovászoláshoz is csak lefedni kell az üveget, nem lezárni.
2014. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

végül is leszűrtem és átengedtem egy másik üvegbe.

Egyébként minden recept azt írja hogy le kell zárni, azt nem tudom mi ennek a pontos oka, de lényeg a lényeg, nagyon finom lett :)

2014. júl. 11. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Írd le kérlek a receptet, ami szerint készítetted! Én is szeretek kotyvasztgatni itthon mindenfélét, bodzaszörp, citromfűszörp, satöbbi. Jól jönne egy jó gyömbérsörös recept, meglepném vele a haverokat :)
2014. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez alapján csináltam a gyömbérsört, de mégis pár apróbb módosítással, én pl. raktam bele még a kifacsart gyömbérből is, ülepíteni sem nagyon ülepítettem csak egy 5 percre egyszer, és nem is nagyon méricskéltem csak dobtam bele ahogy jött mindent.

[link]

mondhatni vegyítettem a neten olvasottakat és a videót.

GOOGLE-> "Gyömbérsör házilag"


Mindenképp keress rá a neten is, mert többféleképp elkészíthető, szóval ahogy neked szimpatikus :)


ÉN

- Fogtam az üveget

- 3 kanál cukor bele

- lereszeltem a kb 15 dkg gyömbért

- belefacsartam egy tálba a levét majd pár perc múlva az üvegbe öntöttem

- facsartam bele egy egész citromot

- dobtam bele egy kis instant élesztőt egy kb negyed kiskanállal

- vizet engedtem rá (2L-es üveg)

- dobtam még bele egy kis gyömbért a kifacsartból mert a levét nem találtam elégnek, gondoltam had ázzon

- az elsőt 24 óra után bontottam fel, a második próbálkozáskor 36 óra után leszűrtem és másik üvegbe raktam kicsit több mint 3 nap után bontottam


Remélem nem hagytam ki semmit :)

Lényeg a lényeg, saját ízlés szerint kell csinálni, nem szükséges nagyon a receptre hallgatni

NO ÉS PERSZE az üvegre nagyon figyelni, szobahőmérsékleten erjeszteni, hűtőben az erjedést lehet lassítani, és lehetőleg erősebb üveget használni mint én tettem, BALESETVESZÉLYES. :)


Sok sikert, tapasztalatokat lehet írni :)

2014. júl. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!