Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak bal kézzel tudom...

Miért csak bal kézzel tudom kinyitni a kupakot az üvegen?

Figyelt kérdés
Pedig jobb kezes vagyok. Akkor wtf?

2014. júl. 4. 14:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

a. Így gyakoroltad be,

b. A jobb kezed sérült és csak így megy a művelet.

c. Nem tudom miért

2014. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted; az első kinyitást, vagy úgy általában?
2014. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Így látatlanban szerintem az 1./a. válasz lesz a nyerő.

Én ugyanígy vagyok. Amikor "feltűnt", sokáig töprengtem az okán. Aztán rájöttem: évekkel azelőtt egy balkezes barátnőm mutatta meg, hogyan tudom ügyesen lecsavarni a műanyag kupakokat, én pedig "automatikusan" másoltam a mozdulatot. (A hüvelyk- és a mutatóujj közé kell beszorítani a kupakot, és az óramutató járásával ellentétes irányban tekerni. :)

2014. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A kérdést illetően én is csak találgatni tudok, de most jöttem rá, hogy én is bal kézzel nyitok. Szerintem az az oka a dolognak, hogy a jobb kezünk már foglalt, mivel azzal nyúlunk az üvegért.

Amúgy próbáld meg fordítva, nekem úgyis megy.

G.

2014. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kieg: #4 egy paraszt ( mondjuk ha törlik a válaszát, akkor magamat parasztozom le, de sebaj :D ), Berta miatt pedig le kell írnom, hogy az "úgyis" kifejezést "úgy is"-ként kell értelmezni! :D :D

G.

2014. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Na, tessék, kiderült, hogy én vagyok a GYK rettegett házisárkánya. :DDD


Azt sajnos nem tudom, miről maradtam le (volt 4. válasz); de gondolom, a "paraszt" válaszoló nem indokolta meg, miért nem tetszett neki a válaszom, csak nyomta a pirosat...

2014. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Valószínűleg összefügg azzal, hogy jobbossal ujjvégről görgetnél befelé, így meg a legerősebb szorítással indítasz.
2014. júl. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
a kérdezőnek írtam hogy azér nem tudja kinyitni, mert egy szar.
2014. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én mind két kezemmel ki tudom, ha túl erős akkor foggal.
2014. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%

Foggal? Akkor már most kezdj el gyűjteni a pár év múlva szükségessé váló új fogaidra, mert ha minőséget akarsz, az nagyon sokba fog fájni... (A porcelánnak átlagosan 40-50.000 Ft darabja, a cirkóniumnak akár 60-80.000 is lehet, számold ki ezt csak az első frontra alul-felül...)

Sajnálatosan elterjedt tévhit, hogy a fogak anyaga annyira kemény, hogy szinte mindent kibír. Hát nem. Csak erre a többség túl későn jön rá.


.......


A 66%-os meg ha hallgatott volna... Nem mondom, hogy bölcs maradt volna, de legalább kevesebben tudnák, hogy tényleg paraszt. Pedig én ritkán mondok ilyet... (Inkább a "b.nkó", az "idióta" és a "k.csög" szavakat szoktam használni mostanában. :P)

2014. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!