Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az ioncserélt víz,...

Mennyi az ioncserélt víz, desztillált víz, és a csapvíz PH értéke?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 12:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Csapvíz Sopronban, ha ez számít.
2014. júl. 7. 12:01
 2/6 anonim válasza:
A desztillált víz pH-ja az 7 , A csapvízé elvileg kissé bázikus tehát kb. olyan 7-8 között van és az ioncserélt vízről még nem hallottam.
2014. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Az ioncserélt víz pH-ja is 7.

(Olyasmi, mint a desztillált víz, de nagyobb a vezetőképessége.)

2014. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ioncserélt víz az (ha jól tudom), amiben a vízkeménységet nem okozó ionok (tehát pl. nátrium vagy klorid ionok) is ki vannak cserélve a víz összetevőire (tehát oxónium és hidroxid ionokra).
2014. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 reptoid tudós 2 ***** válasza:
54%
A desztillált víz pH-ja 5-6 körül van, 3 különböző laborban is lemértem, 3 különböző desztillálókészüléken, többféle pH papírral (a csapvízé 7 volt). Vesszek meg ha tudom hogy mitől. (A desztilláló berendezések szennyezettsége kizárható, 2 napig desztilláltam, és a pH nem nőtt.)
2014. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha azonnal méred a desztvizet vagy légüres helyen méred 7 es lesz. Viszont ha nem rögtön méred egyre jobban 5-6 körüli értékre fog beállni. Már a desztilláló berendezésben is vesz fel némi széndioxidot (nem 100% ban zárt gondolom a rendszer) úgyhogy már ott is elképzelhető,hogy kicsivel savasabb lesz.
2016. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!