Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol/német, vagy angol/francia?

Angol/német, vagy angol/francia?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 8 évig németet tanultam, és most, hogy elérkezett a továbbtanulás, választanom kell, hogy milyen nyelvet tanuljak az angol mellett (mert, hogy az alap abban a suliban). Én a francián és a németen gondolkoztam, de, mivel németet tanultam 8 évig szerintem tudok olyan szinten, hogy továbblépjek, és egy másik nyelvet kezdjek tanulni az angol mellett. Ezért gondoltam a franciára. Szerintetek inkább maradjak a német nyelv mellett (amiből egyébként középszinten beszélek) és tanuljam azt tovább, vagy franciát kezdjek tanulni? Érdeklődve várom a válaszaitokat. :)

2014. júl. 13. 11:34
 1/6 anonim válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam én is 2 éve, és a franciát választottam, nem bántom meg, mondjuk engem érdekelnek a nyelvek, még megszeretnék pár nyelven legalább középszinten beszélni :)

De jó lenne tudni, hogy németből haladó csoport is indul vagy csak kezdő? Mert ha csak kezdő, akkor viszont egyértelműen a franciát ajánlom.

Plusz, döntésnél még az is segíthet, hogy a későbbiekben, munkánál melyikre lesz szükséged.

2014. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Francia
2014. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak ezeket lehet?
2014. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló is írta, tudd meg, hogy milyen szintek indulnak. Bár én nem tartom valószínűnek, hogy a haladó szint is túl sok pluszt tudna adni neked németből, mivel 8 évig tanultad, nem csak 4-5 éven át, mint általában szokták. Így pedig mindenképp a franciát javaslom én is. Meg azért is, mert nagyon szép. :)

https://www.youtube.com/watch?v=QBmzSd2KcVA

2014. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kezdőként indulnék, ha a németet választanám. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) szerintem is nagyon szép nyelv, és úgy gondolom tudok annyira németül hogy megértessem magam egy némettel, ezért is jobb ha franciát kezdek tanulni:) jobb több nyelven beszélni.:) mégegyszer köszönöm!
2014. júl. 13. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Tessék, még egy gyönyörűség:

https://www.youtube.com/watch?v=P-Zz_bSCsBE

:)

2014. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!