Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudás bűn? (Kérdésed túl rövid)

A tudás bűn? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

tudás = megkülönböztetés

megkülönböztetés = minősítés

minősítés = ítélkezés

ítélkezés = bűn



2014. júl. 22. 19:17
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
77%
Menjél inkább feküdj le Pistike! ne gondolkozz ilyen sokat!
2014. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
0%
Nyilván igen mert isten különben nem mondta volna Éváéknak hogy ne egyenek a tudás fájáról.
2014. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

A bűn ősi jelentése elszalasztani valamit azaz elszalasztani a jelen pillanatot.


A katolikusoknál is van egy kis félre értés mert Ádámék nem a tudás fájáról szakítottak, hanem a jó és rossz tudásának fájáról! Ez azért egy picinyke különbség!

Azaz az ember fia egyszer elkezdte megkülönböztetni a számára jó érzelmeket a számára rosszaktól. És a rosszakat elkezdte visszafojtani. Ez az ősbűn. Ha visszafojtasz egyben elszalasztod a jelen pillanat megélését. Az ítélkezés is ebből ered de hogy miért azzal könyveket lehet teleírni...

Tehát a tudás önmagában nem bűn! attól függ mire használod. A tudás nem egyenlő a megkülönböztetéssel!!!

2014. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
ez az "egyenletrendszer" a ferdítés mintapéldája :P
2014. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
ennél nagyobb fszságot még életemben nem hallottam
2014. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Ez a h.ülye levezetés még szillogizmusnak is rossz... :-(
2014. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Igen, tudjuk:


HÁBORÚ: BÉKE

A SZABADSÁG: SZOLGASÁG

A TUDATLANSÁG: ERŐ


Ezt már olvastuk...

2014. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

a 3-as érdekes

a jelen pillanatot - inkább a jelenlétet,jelen-létet mondanék (A katolikusok azért tudják, hogy a jó és rossz tudásának fájáról van szó)

2014. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A tudás nem bűn, hanem erény. Bűn sokkal inkább a dolgok ferdítése, félremagyarázása. Főleg ha tudatos...
2014. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Már egyszer áthelyezték a modik a kérdést, eredetileg az ezotéria kategóriába tettem. Aki szándékos ferdítést meg egyebeket magyaráz bele, az a saját szándékait vetíti ki rám. Ez a háborús-békés dolog például nem is értem, hogy jön ide, de mindegy. Valószínűleg az lehet, hogy a többség társít mindenfélét, ahelyett, hogy teljesen elvonatkoztatva olvasná a kérdést. De csak az érzelmek, a frusztrációk, az indulatok jönnek elő. Egyébként amit írtam, az nem állítás, hanem kérdés, igaz, írhattam volna a kifejtős részhez is egy kérdőjelet, de úgy gondoltam, egyértelmű.

A tudás szerintem azért egyenlő a megkülönböztetéssel, mert ha megtudjuk valamiről, hogy micsoda, akkor ezzel megtudtuk azt is, hogy mi minden nem, tehát valamiről "leválasztottuk". És így kapják a dolgok a minőséget (vagyis a mi minősítéseinket.) Ha valaki akkora butaságnak tartja a kérdést, akkor ne fecsérelje az idejét egy ilyen buta emberre, mint én. Ha viszont válaszra méltatsz, kérlek, tedd azt kulturált és építő módon, azaz a helytelenítés mellé írd le az általad vélt helyes gondolatmenetet is, mert a legbutább kérdés sem lehet annyira primitív, mint amennyire primitív az, amikor valaki kiböfögi magából, hogy ilyen hülyeséget még nem hallott, és tovább áll.

2014. júl. 22. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!