Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok az olvasásra...

Miért nem tudok az olvasásra koncentrálni? Miért nem értem időnként a szöveg összefüggéseit?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban koncentrációs problémáim voltak,ami miatt fejlesztő foglalkozásokra jártam. Most olvasom a kötelező olvasmányokat és nagyon nehezen értem meg a szöveg összefüggéseit,a mondanivalót,sokszor elvonja a figyelmemet,ha beszélgetést hallok egy másik szobában stb. Már az olvasás elején ver a szívem és remeg a lábam,mert attól tartok,hogy nem fogom érteni a szöveget. Ideges vagyok gyakorlatilag folyamatosan olvasás közben emiatt. Jó tanuló vagyok,átlagom 4,3. Irodalomból szinte mindig ötös voltam,szüleim szerint a magyar megy nekem a legjobban,de ők csak a jegyeket látják,azt nem,hogy mi van mögötte. 10.osztályt végeztem el. A magyartanárom kétszer szövegismereti dolgozatot íratott 10.osztályban két kötelező olvasmányból,anélkül,hogy megbeszéltünk volna róla bármit is órán. Az egyik 4/5 lett,a másik 5.

Attól félek,ha ilyet fog íratni 11. osztályban is (ami elég valószínű),akkor le fogom rontani a jegyemet magyarból,pont most,amikor fontos lenne a jó jegy,hiszen a 11. osztály már számít a továbbtanulásban. Olyan is elő szokott fordulni,hogy olvasás közben olyan ideges leszek,hogy becsapom a könyvet,elkezdem magam harapdálni. Mit tehetnék?



2014. júl. 25. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyából nálam is ez van/volt. Szerintem ez azért alakul ki a mai fiataloknál, mert egy vizuális világban élünk ahol a betűk nem mondanak eleget. Én ezt úgy korigálom, hogy sok olyat olvasok ami engem érdekek. Kevesebb betű több kép. Nem tudom mennyire érdekel téged az ilyesmi, de ajánlom a japán mangát ami a japán stílusú képregényt jelenti. Persze csak ha nem ismered. Valamint a japán animét. Én nem tagadom, hogy ez a műfaj taított meg olvasni. És ezáltal a teljes szöveges történeteket is jobban tudom értelmezni. Ha esetleg valami máshoz lázba akkor olvass mást, de OLVASS! Amióta ezzel folalkozok azóta ezek a problémáim lényegesen csökkentek. Szóval én csak ezt tudom javasolni.
2014. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egyszerűen száraz mint a legtöbb kötelező olvasmány és, ezért nem köti le a figyelmed vagy pedig a nyelvezete régies. Mi a könyv címe?

Én például 1-2 esetet kivéve sosem olvastam el egyetlen egy kötelező olvasmányt sem (pedig szeretek olvasni), mert egyszerűen olyan olvasmányokat erőltetnek a diákokra amelyeknél még egy mosogatószer címkéje is izgalmasabb a többség számára.

2014. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg baromira nem érdekel amit olvasol, nem kell rögtön koncentrációs problémákra gondolni:)

Nekem is kb 3-4 könyv volt amit valóban szerettem olvasni, a többi kín szenvedés volt, legtöbbször el se olvastam őket, bár ha tetszik ha nem az alapműveltség része Ibsen Vadkacsája meg a Vörös és Fekete is

2014. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Walter_Dornberger ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az első válaszát.

Magam is ilyen voltam, de 9 éves koromban - egy nagyon jó könyv hatására minden megváltozott, és nagyon rákattantam az olvasásra. Csak azt tudom mondani, hogy ne a "kötelező" olvasmány miatt olvass, hanem olyat olvass ami érdekel is. krimitől a kémregényig, fantasztikustól a romantikusig mindent, ami érdekel. Még a Harry Potter is jó.

A sok olvasás, gyakorlás meghozza a bátorságot és az élményt, amit semmi más nem adhat meg. Imádok olvasni, mert a könyvek cselekménye a fejemben ezerszer elevenebb mint bármilyen filmen.

Gyakorlás, olvasás az élményért, nem pedig muszájból!

2014. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!