Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lesz másabb a hangom,...

Miért lesz másabb a hangom, ha visszahallgatom felvételről, vagy mikrofonbeszélgetésből?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mélyebb lesz kicsit a hangom, ha mikrofonba beszélek valakivel pl skypeon, és hallom nála a hangom. Akkor is, ha felvevőprogramot használtam.

Akivel beszélek, ő is azt mondta, hogy alapba ilyen mélyebb a hangom.

De én ezt magasabbnak hallom élőben.


Akkor most ez a mikrofon miatt van, vagy más miatt?


Szeretnék énekelni tanulni, csak honnan tudom, hogy jó a hangom, ha én máshogy hallom, mint mások?


Tényleg akkor valójában mélyebb a hangom, vagy teljesen ugyanolyan, mint ahogy én élőben hallom magam?


19/F



2014. júl. 29. 19:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
Így van. A csontok (mivel fémtartalmúak, főként kalcium, magnézium, nátrium, stb.) jobban vezetik a hangot, a magasabb hangok kevésbé halnak el bennük, mint a levegőben (ami főként gázok, nitrogén és oxigén keveréke). Ezért hallod magasabbnak a saját hangodat élőben, mint felvételről.
2014. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Tehát akkor a mások által hallott hangom mélyebb :D És a mikrofon akkor valós képet ad.


És éneklésnél ilyenkor melyiket kell figyelembe venni? Mert lehet, hogy én az általam hallott hangon hamisnak vélem, viszont a külső halló nem.

2014. júl. 29. 21:21
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
Minden komolyabb művész felvételről hallgatja vissza magát.
2014. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 EagleHUN ***** válasza:
0%

Na itt 2 különböző dolgot kevert minden válaszoló.

"Én úgy tudom, hogy ahogy videóról meg hasonlókról hallod az az igazi"


Tisztázzuk először a rögzített hang kérdését:

Már a mikrofon felé tartó hangok is torzulnak mert visszaverődhetnek a kemény tárgyakról, és ez interferenciához vezet. Plusz külső zajok is belejutnak további torzítást okozva. (Nem véletlenül találták ki a hangszigetelt, hangelnyelő burkolatos stúdiókat!)

Aztán ott van a mikrofon kérdése még a legjobb stúdiómikrofonok is torzítanak kicsit, pedig megfizethetetlenül drágák, a videó kamerákba, telefonokba építettről inkább ne is beszéljünk.

A mikrofonból érkező jelet erősítik és továbbítják, ez is mind torzít. És van sávszűrés is valaki egyszer úgy gondolta amit nem hallunk az nem kell 20hz-20khz közti hang elég, valójában a felharmónikusok és hatásuk miatt, ennek duplájára lenne szükség.

(Ugyancsak nem véletlenül találták ki ezeknek a problémának a javítására a színezüst árnyékolt kábeleket és spéci válogatott alkatrészekből felépített speciális erősítőket, melyek iszonyat drágák, van 10 millió dolláros kategória is!)

Na persze kicsit megkerülhető ez a dolog ha rögtön bedigitalizáljuk, amitől meg alapból elveszti a szinuszos jellegét a hang és már csak maximum kvázi szinuszos jelként lesz visszaállítható. (Mert van a mintavételezésnek fölső határa).

Ha tömöríted is a tömörítési eljárások is durván megvágják, pl az MP3-is.

Aztán ugyanezen torzítások mennek visszafelé is, digitál analóg átalakítás, kábelek, erősítők.

Végül a hangfal is torzít rajta.

És a hallott hangba ugyancsak bezavar a környezet is.


Szóval aki azt állította hogy a visszahallgatott hang az "igazi" az ÓRIÁSIT TÉVEDETT! Még a legjobb stúdiófelszerelésekkel sem lehet igaz.


Keveritek azzal hogy a koponyacsont és a szövetek is bevezetnek a fülbe valamennyi hangot. Ez így igaz és pont ezért talán ez áll a legközelebb ahhoz amit kiadtunk, legalábbis érzetre.


De ha belegondoltok, 2 dologba akkor megértitek:

Akik siketek lettek és akik siketnek is születtek teljesen másképpen beszélnek. Utóbbiak sosem hallották saját hangjukat, csak szájmozgásokat utánoznak. Előbbiek a saját hangjuk visszahallásával tanulták meg a beszédet mint mi, de már nem hallják ezért "torzulni" kezd a beszédjük "önképe". A kisbabák sem véletlenül gügyögnek, tanulják a saját hangképző szervük használatát.

És itt a két dolog közül a második. Miért cseszne ki evolúciósan velünk a természet? Ha nem a saját hangunk koponyacsonton át való hallgatása segítene a legtöbbet, akkor nem is tudna beszélni az Ember.

Vagyis a saját élő hangunk hallgatása a LEGIGAZIBB!!!


Az már más kérdés hogy a kérdező szerint mások milyennek hallhatják az ő hangját. De kérdező amit te magadból hallasz az IGAZI, a többi hamis "önhangkép".

2014. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

@14:


Tehát a gyakorlatban elmondhatjuk, hogy egy ezer forintos Genius mikrofonon minimálisan torz hangot hallunk, ami nem tökéletesen(!) egyezik meg azzal, amit mások hallanak, de még így is jóval közelebb áll a mások által tapasztalt hangunkhoz mint ahhoz, amit magunk hallunk vissza beszéd közben.

2014. júl. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Most akkor mi az igazság?
2014. júl. 30. 08:03
 17/22 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy EagleHUN csak okoskodik.
2014. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a mikrofonos, felvett, és visszahallgatott hang az "igazi".
2014. júl. 30. 08:44
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
Mindkét hangod "igazi", de a mikrofonos felvett hangod az, amit mindenki más hall.
2014. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 EagleHUN ***** válasza:
59%

Értem szóval cáfolod hogy torzít minden hangátviteli és hangrögzítési rendszer, és ezzel azt is hogy a mesterségesen keltett hangok spektrális frekvencia, fázis, hangerő stb jellemzőinek már biztosan köze nincs az eredetihez.

És az sem érdekel téged amikor a másik azt próbálja elmondani, hogy érzetre valóban különbözik amit a beszélő hall és amit mások az élőbeszédből hallanak, de ennek más okai is vannak, pszichológiai és agyi feldolgozásból eredő éppúgy mint a koponyacsonton át való vezetésből.

A legegyszerűbb Google kereséssel is találni a hallásról és hangrögzítésről író forrásokat:


[link]


[link]


[link]


De neked úgy látszik elfogyott az ellenérved, mert az nem érv hogy a másik "okoskodik", csak menekülni próbálsz a menthetetlen helyzetből...

2014. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!