Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az érettségi?

Hogyan zajlik az érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tanulással és ezen belül az érettségiről szeretnék érdeklődni.

Igaz, hogy még csak másodikos vagyok, de már előre tanulok az érettségire...De nagyon-nagyon félek.

Szóval. A kérdésem az, hogy hogyan zajlik ez az érettségi?

Milyen feladatok lesznek benne? Vagy ez most hogy szokott lenni?

És a szóbelinél?

Belegondolok abba, hogy nem fog sikerülni. :(


2014. aug. 4. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne stresszeld túl, az csak egy érettségi. Én idén tettem le. Mondjuk idén márciusban kezdtem tanulni, és 450 felvételi pontom lett. Nem kell 2 évvel előtte elkezdeni, nem marad meg olyan sokáig a megtanult dolog.

(bocs az OFF-ért)


Hogy pontosan mire vagy kíváncsi, az nekem nem derült ki, de ha bármi konkrét kérdésed van, ne fogd vissza magad.

2014. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló! Muszáj megtanulnom előre, hogy többet tudjak. Próbálok nem stresszelni, de mindig is ilyen stresszelős típus voltam. :/

2. válaszoló! Ha valami nem tetszik, el lehet húzni! -.-

Én csakis kedves emberek válaszát várom. ;)

2014. aug. 4. 22:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Az írásbeli nem gáz, első nap izgi utána minden simán megy.

A szóbeli szörnyű! Hétfőtől szerdáig tartott, én pont szerda délután kezdtem. Az összes barátom túlesett hétfőn, én meg 3napot stresszeltem, de Túléltem :)

2014. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Ha elfogadsz egy tippet még: ne konkrétan az érettségire tanulj, ne arra készülj görcsösen, hiszen úgy sem tudhatod, hogy pontosan mire számíts, főleg két évvel előre. Inkább a suliban feladott leckéket tanuld meg mindig, azokról készíts egy vázlatot és azokat tedd el úgy, hogy érettségi előtt azokat elő tudd venni.

Amúgy a kérdésedre válaszolva:

Az írásbeli napokra van osztva, minden nap egy-egy tantárgyból fogsz levizsgázni. Neten írd be, hogy pl 2013 matematika írásbeli érettségi (ez csak egy példa, bármilyen tárgyat beírhatsz) és akkor ott meg tudod nézni, hogy legalább a formája hogy néz ki egy dolgozatnak. Itt a feladatokra konkrétan annyira nem lehet készülni... Nagyjából bármi lehet, de a tanárotok azért tudni fogja, hogy mi valószínűbb, ami bent lesz. DE! Ez nem jelenti azt, hogy csak azt kell megtanulni!!!

A szóbeli abból könnyebb, hogy előre megadott tételeket kell megtanulnod. Ott tényleg minden rajtad múlik... vagy megtanulod rendesen vagy nem. Amúgy a szóbelin nagyon segítőkészek (általában) a tanárok, persze erre sem szabad alapozni, a semmiből ők sem tudják összehozni az érettségit.

Az szóbelire meghatározott napon bemész, kihúzod az első tárgyból a tételt, félreülsz, kidolgozod és utána odamész a bizottság elé (ami a tanári karotok egy részéből és egy másik iskolából érkező elnökből fog állni). Utána, ha az elsővel végeztél, jön a második tétel, azt is kihúzod, kidolgozod, elmondod, stb... Az idegennyelv kivétel, mert ott szóbelinél nincs kidolgozási idő. Ott leülsz, kihúzod a tételt és már beszélni is kell.

Amúgy tényleg nem kell ráparázni, főként nem két évvel előtte.. Mi lesz majd akkor az egyetemen egy-egy szigorlaton, ha már erre is ennyire ráparázol?!

2014. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek.

Utolsó: Húha! Elég ijesztően hangzik.. De valahogy majd megbírkózok vele. Az Egyetemről pedig annyit: Dupla húha! Arról ne is beszéljünk. Az még félelmetesebb... :/ :(

Csak tényleg azt érzem, hogy nem vagyok/leszek képes rá.. :(

2014. aug. 4. 23:36
 6/14 anonim válasza:

Ne legyenek ilyen negatív érzéseid, főként ilyen korán ne. Egyáltalán nem ijesztő ez, csak nem a megszokott. Simán meg lehet csinálni egy érettségit. Azzal talán könnyítesz a helyzeteden, ha 11-ben előrehozottan egy tárgyat megcsinálsz. Persze ez nem kötelező, csak tényleg sokat segít...

Gondolj arra, hogy hiába parázol, akkor is muszáj lesz megcsinálni...és a túlzott aggodalom meg nemhogy segít, de ront a helyzeten, mert bepánikolsz, elfelejted még azt is amit amúgy tudsz, stb...

Az egyetem már tényleg nehéz dió, de azért az sem lehetetlen, de ezen meg aztán végképp ráérsz aggódni... ;)

Amúgy, ha még van valami kérdésed, bátran írj, akár privátban is.

2014. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát megnéztem írásbeli feladatokat, de most 100%, hogy nem fog menni! Érzem!
2014. aug. 4. 23:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! Először is, ne stresszelj még ezen, mert teljesen felesleges! Annál rosszabb. Soká lesz még, és ha már most rágörcsölsz, akkor amikor oda kerülsz, hogy meg kell csinálnod, le fogsz blokkolni a félelemből, és akkor hiába tanultál rá, mert semmi nem fog eszedbe jutni...


Úgyhogy nyugi. Az én tanácsom az, hogy most pihenj, mert nyár van, teljesen felesleges még az érettségivel foglalkoznod. Nagy átlagban ugyanis mindig annak sikerül jobban, aki lazán veszi, aki pedig fél előtte és pánikol, annak mindig rosszabbul sikerül. Csak magadnak okozol ezzel kárt...


Amikor iskola lesz, akkor pedig tanulj rendesen óráról órára, főleg az érettségis tárgyakból. És amikor már ott leszel 2 év múlva, akkor sokkal könnyebb lesz ismételni. Ha mindig rendesen megtanulod a leckéket, az érettségi sem okozhat gondot majd annak idején. De előtte két évvel kár ezzel problémázni :D


De ha annyira nem bírod ki, hogy nyár közepén ne tanulj, akkor a neten nézegetheted az írásbeli érettségiket. Sok helyen fent vannak. Oldogass meg feladatokat, nézegesd stb. De csak azzal foglalkozz, amit már tanultatok, mert annak sincs semmi értelme, hogy rájöjj, hogy úristen, még mennyit nem tudsz, és ezen külön elkezdj pánikolni! :D


A szóbelivel meg egyáltalán ne törődj, arra majd úgyis lesz elég időd megtanulni az írásbeli és a szóbeli közötti szünetben.


A tanárok is majd fel fognak készíteni az írásbelire/szóbelire 12.-ben, úgyhogy nyugi.


A helyedben én inkább a nyelvvizsgára gyúrnék, arra tanulnék 2 évvel érettségi előtt, mert sokat segítene a helyzeteden, ha lenne egy nyelvvizsgád az egyetemi felvételik előtt!!

2014. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyanról, hogy érettségin valaki megbukott volna.
2014. aug. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Megnyugodtam! ^-^

És most már nem is félek annyira.. :)

2014. aug. 5. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!