Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan fizikai törvény...

Van olyan fizikai törvény vagy bármilyen bizonyíték, ami az evolúció elméletet (megtagadja) nem hitelességét igazolja?

Figyelt kérdés

pl olyan fizikai bizonyításokra gondolok amit nem rég hallottam vkitől, hogy fizikailag lehetetlen az h egy anyag, idő múltán előre fele haladna, összeállna, ennek a törvénynek a neve érdekelne, mert mondta az ismerősöm csak elfelejtettem és szívesen utána olvasnék. Nehéz is elképzelni azt h a természet kialakít mondjuk egy órát, pedig egy ember sokkal bonyolultabb mint egy óra. Soha nem jártam utána az evolúció elméletnek csak elfogadtam h ez így van, mivel elméletileg aki hisz Istenben manapság az bolond, és szűk látókörű.


De sztem legtöbben így vannak vele ahogy én, evolúciót elfogadtak, de fingunk sincs arról h ez tényleg bizonyítható, elvileg ez is egy elmélet, akkor mi vagyunk szűk látókörűek akik ezt így elfogadták.



2014. aug. 5. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2014. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Az sem törvény, amire hivatkoztál, csak egy valószínűség.


Pontosabban ez az entrópia törvénye - ami azt mondja ki, hogy ZÁRT RENDSZERBEN (az élővilág nem az, erre tehát nem vonatkozik) az anyag rendezetlensége nem csökkenhet.


Amire viszont hivatkoztál: az anyag bármikor "összeállhat" magától is, csak erre kicsi az esély.

2014. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 dellfil ***** válasza:
100%

Az entrópia nem érv az evolúció léte ellen. Igen, a Föld bioszférája nem zárt rendszer. A Naprendszer sem az. Stb...

Tehát semmi akadálya, hogy lokálisan "entrópia ellenes" folyamatok játszódjanak le. A "szétszóródó" napenergia entrópiája bőven fedezi a "kis sziget negatív entrópiát". :)


[link]


dellfil

2014. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 fGhw39-84th ***** válasza:
89%

"Van olyan fizikai törvény vagy bármilyen bizonyíték, ami az evolúció elméletet (megtagadja) nem hitelességét igazolja?"

Ha lenne ilyen, akkor nem lenne az evolúció általánosan elfogadott modelje a fajok kialakulásának. Rengeteg tudós a világ minden táján munkája során vagy közvetlenül, vagy közvetve felhasználja az evolúció eredményeit. Elég nagy butaság azt feltételezni, hogy ez a sok, okos ember nem veszi észre, hogy az elmélet alapvető fizikai törvényekkel állna ellentmondásban.

2014. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy tudom, a DNS eredetéről még nincs tényszerű bizonyításunk. Különböző nukleinsavak hogy álltak össze legelőször egy örökítőanyagként szolgáló, replikációra képes molekulává.. ezt nem tudjuk. Elméletek vannak rá, de egyik sem bizonyított. Ettől eltekintve maga a fajok fejlődésképessége bizonyított tény.
2014. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha csak hiszel az evolúcióban, akkor semmivel sem vagy jobb annál, aki valamely vallás dogmáit követi. Ráadásul ha csak azért hiszel az evolúcióban, hogy ne nézzenek szűklátókörűnek vagy bolondnak, akkor ugyanolyan szűklátókörű vagy, mint azok, akik szűklátókörűen valamilyen vallásban hisznek, hiszen csak annyit tudsz mondani hogy evolúció van, isten meg nincs, de ha indokolni kell, akkor már be is buktad a dolgot. :)


Ezt ne sértésnek vedd, csak azért írtam, hogy értsd a dolgokat.


Előttem már leírták, entrópiának hívják azt a jelenséget, amire gondolsz, és azt is leírták, hogy miért nem mond ellent az evolúciónak a entrópia. Zárt rendszer azt jelenti, hogy bármiféle külső energiaforrás betáplálása hiányában, csak a saját belső energiájára hagyatkozhat a rendszer. Ilyen esetben valóban csak nőne a rendszer entrópiája. A Föld azonban nem zárt rendszer, hiszen folyamatos energiaözön áramlik rá a Napból. Ha nem lenne a Nap, akkor a távoli csillagok közölnének vele némi energiát, bár ez már koránt sem biztos, hogy elegendő lenne bármiféle élet kialakulásához vagy akár fennmaradásához.


Ha viszont a távoli csillagok sem sugároznának a Földre energiát, akkor a Föld kvázi zárt rendszernek lenne tekinthető, és valóan esélytelen lenne, hogy bármiféle élet kialakuljon rajta. Kivéve, ha a benne eddig eltárolt (, konzervált nap-)energia (szén olaj, urán, stb.) ezt nem tenné valami módon lehetővé.

2014. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#5: Igazad van, de azért azt ne felejtsük el, hogy az evolúció csak a már létező élet fejlődését írja le, és nem tisztsége az élet kialakulásával kapcsolatban állást foglalni.


Egy nagyobb kaliberű elmélet, amely az "élettelen anyag" élővé történő evolválását írja le, még nem született meg.

2014. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Japjap, vágesz :)

Csak ha már versenyeztetjük Istent a tudománnyal, szerintem említésre méltó a dolog.

(#5-ös)

2014. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

""élettelen anyag" élővé történő evolválását írja le, még nem született meg."


Isten? :)

2014. aug. 5. 22:24
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Isten. Vaaagy... az alienek! Vagy az ateisták kedvence, a spagetti-monster. Ezek mind jó elméletek, de amikor az élet kialakulását akarja valaki megtudni, akkor jó lenne ha ahhoz hasonlatos bizonyosságot kaphatna, mint mondjuk amit akkor érez, amikor választ kap arra, hogy miért kel fel a nap, meg miért esik az eső.


Az evolúció egyébként nagyon könnyen bizonyítható: ha egy rendszerben az egyedek képesek változásra, a változásuk tovább adására, és ezen változások befolyással vannak a saját változatuk elterjedésére, akkor minden következő időpillanatban jó eséllyel növekedni fog az elterjedésre éppen pozitív hatással lévő változatok száma -> elég hosszú távon nézve biztos, hogy többségben lesznek a hatékonyabb változatok. Az evolúció ennyi és nem több. A kérdés csak az hogy melyik állapotban mi a hatékony.


Namost, a fenti előfeltételek megvannak az élőlényeknél, sztem ezzel egyet értesz?


Az univerzumunkban a változatok egymásra is hatással vannak, és nyilván nem jó, ha minden változat nagyon komplex. De olyan sok anyag van az univerzumban, hogy néhány változat igen nagy komplexitást érhet el, ahogy a földi élet példája is mutatja.


Más kérdés, hogy akkor most kizárólag ez felelős-e azért, hogy az élet kialakult, illetve ha igen, akkor ez el volt e előre tervezve, és ha igen, és minden tökéletesen determinisztikus volt, és a készítő ezt látta, akkor mi értelme volt? Vagy csak az ember megjelenéséig volt ez determinisztikus, és innentől már bejátszik az emberek szabad akarata? És mi az a szabad akarat?

2014. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!